Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véletlenül, megettem egy...

Véletlenül, megettem egy katicabogarat, mert nem láttam, hogy rászállt a kajámra. Azt olvastam, hogy a vére a lovakra nézve mérgező, akár halált is okoz. Mi van az emberekkel?

Figyelt kérdés

2013. okt. 26. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól a kis valamitől nem lesz bajod. Plusz az állatoknak ahány féle annyi fajta emésztés így lehet hogy a lovakra ártalmas mert nem emésztik úgy fel és tényleg olyan anyag kerül a szervezetükbe ami halált okozhat, de ha például belekerül a te gyomrodba a sav úgy szétmarja hogy semmi nem marad belőle. Maximum akkor lesz bajod ha egy egész marékkal megeszel belőle és nem eszel hozzá mást.
2013. okt. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem. Honnan tudod hogy megetted, ha nem láttad hogy rászállt a kajádra? Ha meg érezted a szádban miért nem köpted ki? Vagy nem láttad, nem érezted, és lenyelted, miből jöttél rá hogy megetted?
2013. okt. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szegény katica :( Ő biztos,hogy meghalt ettől, Te nem fogsz, nyugi.
2013. okt. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
onnan, hogy furcsa íze volt, és miután lenyeltem, egy katica kitin darabja volt a fogamba ragadva.
2013. okt. 26. 16:51
 5/8 anonim ***** válasza:
A csoki pedig megölheti a kutyákat
2013. okt. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ennél sokkal durvább mérgező anyagokat is kicsinál az ember gyomorsava (lásd hétköznapi élelmiszerek).
2013. okt. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 polarbeer válasza:

Egyrészt a katicáknak (mint más rovaroknak sem) nincs vére, másrészt semmilyen bajod nem lesz tőle. Az is elég valószínűtlen, hogy bármilyen ló katica általi halált halna.


Úgyhogy relax. :)


Üdv.:

polarbeer

2013. okt. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
A katica a levéltetveket pusztítja, így egyfolytában a leveleken kajtat utánuk. Ennek következtében játszi könnyedséggel kerül a legelésző lovak gyomrába. Tehát, ha igaz, amit olvastál, néhány évtizede tele lett volna az út széle döglött lovakkal. Ezzel szemben egyetlen egyet sem láttam.
2013. nov. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!