Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy emberek...

Miért van az, hogy emberek közelébe kerülök és nem tudok beszélgetni? Egyszerűen nem tudok miről. Mit kéne tennem? Hogy tudnám megoldani a helyzetet?

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 15:29
 1/4 dobó kacsa ***** válasza:
Valószínűleg a szüleid fontosabbnak tartották a tanulást és a biztonságot kisebb korodban. Nem engedtek el sok helyre ahová a többi szülő gond nélkül elengedték a csemetéket. Ezáltal kevésbé vagy szocializálódva, visszahúzódóbb vagy és kevébbé közvetlen. Esetleg nincs kedved felesleges , értelmetlen dolgokról beszélgetni/fecsegni/"pletyizni". Rám legalábbis az előbbiek igazak. Én is utálok csak azért beszélni, hogy beszélhessek.
2009. nov. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok. Az a helyzet, hogy levélíráskor valahogy jobban ki tudom fejezni magamat, mint szóban. Nem tudom ennek az okát. Egyébként pedig a társalgás témája elsősorban attól függ, hogy milyen beállítottságúak a társaság tagjai; pl. ha tinik, akkor inkább érdemes az ő életkorukban adódó helyzetekről beszélni, az aktuális slágerekről, filmekről stb. Általánosságban lehet beszélni az aktuális dolgokról, amelyek történnek vagy történtek. Munkahelyen a kolléganőkkel, kollégákkal beszélünk például az aktuális eseményekről beszélgetünk (H1N1 vírus, beoltassuk-e vagy ne magunkat, politikai helyzet, tehát ami történik és amit a média "tálal"). Én kevésbé beszélek a másik ember háta mögött az illetőről.
2009. nov. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ezt félénkségnek hívják. (szerintem a szüleidnek nincs köze hozzá, amit az első válaszoló írt) ha alapjában ilyen a természeted, akkor ezen úgy tudsz javítani, hogy sokat vagy társaságban, ezáltal "gyakorlod" ezeket a szituációt, megismered a többieket és föl fognak oldódni a gátlásaid fokozatossan
2009. nov. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az már pozitív jel, hogy nem magadról akarsz beszélni, hanem rájuk vagy kíváncsi. (nincs unalmasabb a magukról ömlengőknél.)

ha nem bírsz elkezdeni egy beszélgetést, akkor várj 1-2 kezdőmondatot a másiktól, amelybe belekapaszkodva te is vissza tudsz kérdezni. vagy mondj magadról 1-2 dolgot, amelyre a másik rá tud kérdezni. Pl. "vega vagyok." "tényleg? semmi állati eredetűt nem eszel vagy tojást azért igen." "látom, egy angol könyv van nálad. én is angolozom, most készülök a nyelvvizsgára." "tényleg? és milyenre, szóbelire vagy írásbelire?"

stb-stb- látod, ezek beszélgetésláncok. az egyik lezárt mondatból kapcsolod a következőt. nem bonyolult :) a lényeg, hogy mindig nézz a másik szemébe, ne sunyd le a tekinteted, és mosolyogj, legyél pozitív.

2009. nov. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!