Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A radio aktiv sugarak veszélye...

A radio aktiv sugarak veszélyesek, de akkor miért robbantottak fel a földön több mint 2000ezer nukleáris bombát? És ennek milyen következményei vannak?

Figyelt kérdés

2013. nov. 4. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert csak bammeg, szerinted mire való egy bomba, ha nem arra, hogy veszélyes legyen?! Rád meg már nem lesz következménye.
2013. nov. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
kössza választ...egy állat akar kioktatni. Nem azt kérdeztem, hogy a bomba milyen veszélyes hanem maga ez a mennyiség ami kijött 2000db böl mennyire van hatással a földön meg minek robbantottak ennyit. Azt tudom h milyen veszélyes nem hiába halt meg két város tőle..(japán-ban)
2013. nov. 4. 17:19
 3/3 Jacksoon válasza:
Az főleg amerikaiaknak voltak külön nagyszabású kísérletei, tesztsorozatai, melyek során rengeteg nukleáris bombát felrobbantottak hatásukat vizsgálva. Ezek a bombák nyílván a civil élettől elzártam a hadsereg sivatagokban fekvő hatalmas területein zajlottak, és sok nem is érte el a világháborús "fat man" atom bomba súlyát, mivel inkább a lökéshullám szempontjából tökéletes magasságot próbálták belőni, amihez nem kell nagy bomba.
2014. jún. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!