Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen vércsoportú lehetek?...

Milyen vércsoportú lehetek? Volt már másnak is ilyen?

Figyelt kérdés

Szóval mikor megszülettem csináltak egy vérvizsgálatot, ott A-s jött ki, majd sok évvel később kellett egy újabb vércsoport vizsgálat amin kihozták, hogy B-s vagyok. De ugye ez ellent mondott az előzőnek így kellett még egy vizsgálat amin újra A-s lettem. Ezért kellett még egy amin AB-s lettem, ezért csináltak még egy vizsgálatot amin újra kijött, hogy B-s vagyok. Ekkor a karom olyan volt mint egy aktív drogosé, de újra vérvétel és kijött újra az AB-s csoport. Ekkor mondta a doki, hogy jó akkor maradok AB-s, mivel szerinte biztosan nem várták ki a vizsgálathoz szükséges időt.

Ez ebben a formában hihető? Tényleg AB-s lennék?

Anyám A-s, apám B-s szóval a lehetőség még meg is lenne mindre.....



2013. nov. 5. 06:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kedves 43-as! A vércsoportok és a vércsoportdiéta megcáfolása nem tisztem, mert azt már sokan megtették. A kőolajevésről meg elég nehéz röhögés nélkül bármit írni, pláne cáfolatot.

Az Ön által hivatkozott cikkel kapcsolatban pedig felhívnám becses figyelmét, hogy egy szóval sem írja, hogy az AB0 rendszeren kívüli vércsoportot fedeztek volna fel. A vérben rengeteg fehérje van. Ebből az AB0 és az Rh-faktor a legfontosabb, vérátömlesztéskor ezt nézik elsősorban. A cikk arról szól, hogy vannak még más faktorok is, amik okozhatnak problémát, és nem mind ismert, nem mind figyelembe vett még.

2013. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"A vércsoportok és a vércsoportdiéta megcáfolása nem tisztem"


A fenti mondatot pontosítanám, mielőtt még beleköt.

"A vércsoportok táplálkozási eredete és a vércsoportdiéta megcáfolása nem tisztem"

2013. nov. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Bár a válaszodat olvasva őszintén kívánom,"


Én meg őszintén kívánom, hogy az történjen veled, amit másoknak őszintén kívánsz! (Vigyázat, ezzel valójában semmi rosszat nem kívánok, minden rajtad múlik.) Ember, akármit is éltél túl, ennyire mocsadék nem lehetsz. (És mielőtt elkezdenél szidni, csak nekem köszönd, hogy nem 0%-on van az első válaszod.)


Kedves Kérdező!


Igazából senki sem tudja. Az nem valószínű, hogy az AB0 rendszeren kívüli vércsoportod lenne, talán tényleg AB vagy, csak hanyagul végezték a vizsgálatot.

2013. nov. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem èn elsőkènt a kèrdèsre vàlaszoltam ès akkor mègegyszer megjegyzem van olyan hogy idő függvènyèben màs vagyis fel eredmeny jön ki, főleg Ab vèrcsoportnàl. Az is lehet újfajta reagenssel dolgoztk aminek nem vettèk figyelembe az időigènyèt rutinból. 90% hogy AB vagy. Napi többször csinàlok ilyen tesztet, kellesleg.
2013. nov. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszi, de nem is mondtam, hogy te másra válaszoltál. A ki szenvedett többet nevű válaszoló írására írtam. Többet nem is kívánok vele törődni.

"Mindössze gondoltam lesz itt valaki aki jártas a témában és meg tudja nagyjából válaszolni, hogy mi volt a probléma?" - Itt meg a kérdés írásának időpontjára utaltam, nem pedig az addig az utána következő válaszok hasznosságára.

2013. nov. 5. 12:15
 16/20 anonim ***** válasza:

"A kőolajevésről meg elég nehéz röhögés nélkül bármit írni, pláne cáfolatot. "


Mert nem is tudnád. Aki legalább néhány általános iskolai osztályt végigbukdácsolt az tudja, hogy az emberi populáció fenntarthatatlan lenne a kőolaj alapú táplálkozás nélkül. Legfontosabb műtrágyáink alapanyaga 80% -ban földgáz és kőolaj. Tudni kell, hogy a műtrágyák és növénynemesítés megjelenése előtt az átlagtermés 500-600 kg/ha volt, mely napjainkban már ennek tízszerese 5000-6000 kg/ha, de én láttam már 8000kg (8t) kukoricatermést is. Ha a kőolajalapú táplálkozást megszüntetnéd a jelenlegi nemesített fajtákkal is kb 1t-ra esne vissza a termésátlag, ami egyértelműen azzal jár, hogy a Föld népességének 1/8 -a maradhatna csak életben. Aki azt hiszi, hogy a hústermelés nem a kőolaj alapjain nyugszik, annak pedig már csak annyit kellene végiggondolnia, mit eszik a sertés vagy a szarvasmarha, netalán a tyúk.


Alábbi ábra szemlélteti a Föld népességének növekedését:

[link]


Jól megfigyelhető egy az 1800-as években bekövetkezett népességrobbanás, exponenciális növekedés. Az 1900-as évek vége felé az egyedszám már fenntarthatatlan lett volna a kőolaj alapú táplálkozás nélkül.


Második ábra szemlélteti a népesség és a rendelkezésre álló táplálék arányait:

[link]


Ilyen szintű élelmiszer termelés a kőolaj alapú táplálkozás nélkül, természetes élelmiszerekkel lehetetlen.

Tehát aki ezt cáfolni próbálja az gyakorlatilag azt próbálja cáfolni, hogy ma több mint hétmilliárd ember él a Földön, az ilyen ember pedig egyszerűen hülye.

2013. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

És még kiegészítésül a csirke képlete:


csirke-->takarmány-->műtrágya-->földgáz


Tehát miből lesz a csirke?



...Földgázból

2013. nov. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én nem figyeltem oda az órákon de a műtrágyázás legfőbb célja nitrogén, foszfor és ásványi anyagok bevitele a talajba, olyan anyagoké, amelyekben a kőolaj meglehetősen szegény. Így a kőolaj legfeljebb nyersanyag lehet a más felhasznált nyersanyagok mellett. Amit a növény átalakít, az állat, ami megeszi szintén. ( [link] )

De nyilván az a szénhidrogén, amit a műtrágyagyártás során használnak rendelkezik valami mágikus tulajdonsággal, ami megkülönbözteti a más forrásból származó szén és hidrogénatomoktól, és olyan evolúciós változást indít be ami a kérdezőben csúcsosodik ki.

Sokkal hihetőbb, mint hogy a "telomérhúzogatók" vizsgálatai, főleg ha rutinvizsgálatról van szó, amit ránézésre értékelnek ki, nem mindig ezer százalékosak.

2013. nov. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A kőolaj nem elhalt planktonokból van?
2013. nov. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A csirke pedig tojàsból, vagyis en mev nem làttam hogy a gàzrózsàn tyúkocska nőne......
2013. nov. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!