Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tetoválás kezelése?

Tetoválás kezelése?

Figyelt kérdés
Volna egy kérdésem. Szerdán megyek tetoválást csináltatni a hátamra egy írást váltól válig fekete fehér lessz. A kezelésről lenne kérdésem. Én csütörtök péntek egy éterembe dolgozok reggel 8tól 14:00 vagy 14:30ig és ez idő alatt nem tudom bekenni vagy lemosni semmivel mert nincs rá időm. Nagyon nagy gond ez a gyógyulásba ha ez alatt a 6óra alatt nem kenem be? Kérem nagyon fontos lenne.

2013. nov. 11. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem gáz, csak ne vakard. Bepanthen plus kenőccsel kenegesd. Clarasept folyékony kézmosó-fertőtlenítővel mosd és utána bepanthen plus. 2 hét és meggyógyul a tetoválásod és szép marad.
2013. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. nov. 11. 17:36
 3/3 OfCourseIStillLoveYa válasza:
Válltól vállig felirat vélhetően meglehetősen nagy, kitöltött felülteket jelent. Lehetőleg ne Bepanthen Plust, hanem sima Bepanthent használj, a Plus hegesít, ami segíti ugyan a sebgyógyulást, de nagyobb felületeknél és/vagy színes és vagy árnyalt tetoválásoknál utólagos korrekcióra szoruló foltokat, fakulásokat hagyhat (a szervezeted megpróbálja kilökni az idegen anyagot, ami a természetes sebgyógyulás fontos része, de tetoválásánál nyilván nem kívánatos). Ideális esetben 3-4 óránként antiszeptikus, hipoallergén szerrel (Clarasept) tiszítani, Bepanthennel kenni, bandázsolni kellene, a fizikai erőfeszítés pedig a verejtékezés miatt kerülendő lenne. A kérdésed szerint ma mentél, úgyhogy kései a tanács, de esetedben én több alkalomra bontást javasoltam volna, nem egyszeri, ennyire invazív beavatkozást.
2013. nov. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!