Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a hónaljamb...

Miért van az, hogy a hónaljamban 35,7°C fokot, a számban 37,1°C fokot mérek? Most melyik a jó?

Figyelt kérdés
Így fogalmam sincs hogy mikor van hőemelkedésem, illetve lázam. (Pajzsmirigy alulműködésem van egyébként és nagyon fázós vagyok.)
2013. nov. 11. 23:12
 1/9 Morozov ***** válasza:
Nos, ha hónaljban mérsz, figyelj oda, hogy 10 percig tartsd ott a lázmérőt, a szájban mért értékből meg le kell vonni 0.3 fokot (ha jól emlékszem).
2013. nov. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ki fogom próbálni a 10 perces mérést. Köszönöm a tanácsot!
2013. nov. 11. 23:36
 3/9 Morozov ***** válasza:
Nagyon szívesen :)
2013. nov. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne: ha ébredéskor megmérem a testhőm, akkor fogom tudni az alaptesthőmet (ezt befolyásolja a betegség)? Most 36,5-öt mértem hónaljban (10 perc után), de lehet, hogy ez már nálam hőemelkedés. Torokgyulladásom van és melegnek érzem a fejemet eléggé.
2013. nov. 12. 00:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha 36.5 a hónaljban a hőd az nagyon messze van még a hőemelkedéstől. Szerintem csak szeretnél betegséget látni a tüneteidben.
2013. nov. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Morozov ***** válasza:

Az alaptesthődet szerintem akkor fogod megtudni, ha olyankor mérsz, amikor nem vagy beteg (a pajzsmirigy alulműködésen kívül)

A 36.5 fok teljesen normális, de akinek ilyen pajzsmirigy alulműködése van, annak elvileg alacsonyabb az alaptesthője, szóval nem nagyon tudok több okosságot mondani, sajna nem vagyok orvos, ápoló is csak leszek..

2013. nov. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget! Amúgy nem szeretnék betegséget látni a tüneteimben, csak furcsa hogy soha nem vagyok lázas és régebben is mindig 36 fok alatti hőmérsékleteket mértem.
2013. nov. 12. 00:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Ennyire ostoba nem lehetsz.


Visszavonom. Ma már semmin sem lepődök meg.

[link]

2013. nov. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

"Most 36,5-öt mértem hónaljban"


Akkor 37,3 a testhőmérsékleted ami normális. De te egy akkora hipochonder vagy, hogy ezt úgysem fogod elfogadni.

Szerintem sürgősen rohanj orvoshoz, mert épp haldoklasz!

Kérj újraélesztést és oxigén maszkot és legalább két héten át tartsd magad infúzión, talán utána jobban leszel.

Csináltass koponya CT-t és mellkasi ultrahangot, majd szövettani vizsgálatot és jegyeztesd elő magad szívműtétre. Így még van esélyed a túlélésre!

2013. nov. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!