Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem gyógyul a tetoválásom. Mi...

Nem gyógyul a tetoválásom. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
3 hete csináltattam egy jólmenő szalonban méregdrágán, gondolva hogy ha már ennyire drága akkor profi munka lesz. Szép is volt az első pár nap, aztán kijött a színe megfakult és még mindig hámlik. Érdes a felülete is és ráncosodik. Mi lehet vele? Kentem rendesen ahogy elmondták, fóliáztam meg minden. Mindent betartottam. Hasonló esetek?

2013. nov. 15. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel kented? Ha mondjuk valamilyen kenőccsel, és úgy fóliáztad le, akkor nem csoda, hogy kidobta a tintát a bőröd. És 3-4 napnál tovább amúgy nem kellett volna fóliázni. Van egyéb tünet?
2013. nov. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem amúgy 4 tetoválásom van, az első kettőt Panthenollal fújkáltam, le sem volt fóliázva, és 2 év után ugyanolyan élénkek a színek. A legutóbbi 2 tetoválásomat pedig már Bepanthennel kentem, a karomon volt is fólia, de csak zuhanyzáskor, meg rövidujjúban mászkáltam, minden irritálta a felületet. A színek megmaradtak. Mind a négynél 2 hét volt a teljes gyógyulási idő. Lehet hogy a tintára érzékeny kicsit a bőröd.
2013. nov. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát Bepanthennel kentem és talán 4 napig fóliáztam mert olyan helyen van hogy a melltartó pántja dörzsölte. Féltem hogy kiszedi a varrat vagy ilyesmi. Egyéb tünet nincs csak hogy viszket és még mindig hámlik. Szerintem ez nem normális. De úgy kezeltem ahogy mondták a szalonban, éjszakára fólia volt egy hétig mert azt mondták ne hagyjam kiszáradni, nappali fólia meg csak négy napig volt. Azóta ha fürdök vele szépen lejön az érdes réteg de pár nap múlva ugyanúgy visszajön és hámlik. Pedig kenem most is Bepanthennel. Úgyhogy már tényleg nem tudom mit csináljak. Ötlet? (köszönöm az eddigi válaszokat)
2013. nov. 15. 13:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy hétig próbáld meg Panthenol sprayjel kezelni, nem annyira zsíros, mint a Bepanthen. Ha egy hét után se javul, akkor vagy menj vissza a szalonba, vagy pedig bőrgyógyász. Nem tudom, szakképzett tetováló készítette?
2013. nov. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy az nem feltétlenül baj, hogyha ráncosodik, mert ez olyan, mint egy horzsolás, csak színes :D A hegszövet meg alapból másmilyen, mint a sérülésmentes bőr. Nekem is ráncosodott az alkarom, aztán most meg tök szép a színe, és selymes lett a tapintása.(mivel ugye hegszövet...)
2013. nov. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát a srác aki csinálta azt mondta nekem hogy 9 éve foglalkozik ilyesmivel és készít hegtetoválásokat is, láttam a műveit, szépek. Szerintem nem az ő munkájával van a baj hanem a bőrömmel, amúgy is hajlamos vagyok az ekcémára nem tudom ez mennyire játszik közre. Idén nyáron elestem és a horzsolás helye még mindig látszik és ugyanolyan sebes... lehet az is gázos. Fene se tudja. Kipróbálom ezt a sprayt és ha nem válik be akkor szerintem orvos lesz... köszönöm!!
2013. nov. 15. 13:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Na igen, az utolsó opció, amit tudtam volna mondani, az az, hogy a bőröd reagál kényesebben a festékre. Engem imádnak piercingelni, és tetoválni is, mert iszonyat szépen és gyorsan gyógyulok, plusz tetoválásnál gyönyörűen beveszi a tintát a bőröm. Nagyon drukkolok, hogy javuljon! Ha sokat vesztett a színéből, akkor viszont át kell majd varratnod még egyszer. Ha gondolod, írj majd privátban, hogy mi történt! :)
2013. nov. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!