Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szobabicikli mellé, milyen...

Szobabicikli mellé, milyen mozgás szükséges még az alakformáláshoz?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok, 4 év dohányzás és egészségtelen táplálkozás után úgy döntöttem változtatok. 178 centire jut 104 kiló :) Egy hete nem gyújtottam rá, 4 napja elkezdtem szobabiciklizni, és eddig az az ötlet, hogy minden 2. nap szobabiciklizek: 30perc-40perc sikerül változtatgatva a nehezségi fokot tekerés közben.


A lényeg: Nagyon lomha erőtlen vagyok még. Néztem ezt a saját testsúlyos edzést de sok olyan tervet találtam amiből maximum a 40-60%-át tudnám megcsinálni. Tudnátok ajánlani, egy kezdő, könnyed edzésformát, vagy más alakformálót a szobabiciklizés mellé?


Továbbá még az is felmerült bennem, hogy a diéta javarészt időhiány miatt nehézkes, ezért csak annyi jutott eszembe, hogy párolt csirke mindennap párolt zöldségekkel. De ha tudtok, gyors, és persze diétás ételeket a fogyás elősegítéséhez.. (és persze nem vagyok egy chef :) ) akkor azt is szívesen várom!


A válaszokat előre is köszönöm!



2013. nov. 18. 20:03
 1/3 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Gratula. Bátor is vagy.

A szobabici jó, én még nem váltogatnám nagyon az fokokat, a legalacsonyabbal nyomatnám. De ha bírja a lábad, szíved, csak ne felejtsd el, hogy ahogy a zsírégető tartományból (max. pulzus 60-75 %-a) kimész és már felette, a cardióban vagy, nem zsírt égetsz, hanem az állóképességedet fejleszted. Ami neked most nem kell még. Túlsúllyal nem olyan jó meghajtani a szívet. Szóval ne ess neki egyből.

Némelyek szerint a súlyzós edzésekkel jobban lehet fogyni, mások szerint nem lehet izmot építeni és fogyózni egyszerre. Ezt most jól megmondtam. :) Nem baj, mert később is találkozol majd egymásnak ellentmondó véleményekkel és olyankor vagy arra hallgatsz, aki a legszebb, vagy eldöntöd magadnak.

A diétád. Teljesen jó a fehérje plusz zöldség, direkt ezt mondom és nem a párolt csirkét párolt zöldséggel. Nyugodtan használhatsz némi zsírt, akarom mondani ghit, olivát, vajat, kókuszzsírt (a repce nagyon jó, de olyan kell, amivel lehet főzni, különben csak salátára való) A hal is fehérje és nyugodtan használj fűszereket, curryt, kókusztejet, zöldfűszereket.

A fogyáshoz nagyon segít az omega 3 és a d-vitamin. Olvass utána.

Szerintem 2000 kalória alatt ne egyél.

Egy kalappal.

(rágózni is lehet, almát-káposztát rágni, meg jó sokat teázni, mikor evés felé kanyarodna a fejed, vagy cigi felé)

2013. nov. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fogyáshoz az alapokkal mindenki tisztában van, hogy hetente négyszer mozogjon legalább egy órát, figyeljen oda a táplálkozásra és legyen türelmes, mert a fogyás beindulásához és a látványos eredményekhez legalább 2 hónap kell. De ez kevés támpont ahhoz, hogy tudjuk, mit sportoljunk. Ebben segít az alábbi néhány ötlet, amely útmutató a zsírégető edzés elkezdéséhez.


Részletek: [link]

2014. jan. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szobabicó hosszútávon kevés lesz, mivel a szobai eszközök, így a futógép is csak szimulálják a kinti mozgást, de fontos izmokat kikapcsolnak. Gondolj bele hogy az egyensúly megtartásáért felelős izmok végig pihennek így! Ha nagyon rossz az erőnléted, azt ajánlom hogy váltogasd az erőteljes sétát a kocogással. Először mondjuk 2 perc kocogás, 4 perc séta, aztán 2:30 és 3:30, így végül marad a csak kocogás aminek egyre növelheted a tempóját és a távot is. Kiegészítésnek végezz edzés súlyokkal. A megnövekedett izomtömeg több kalóriát fog égetni.
2014. jan. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!