Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miről lehet felismerni a...

Miről lehet felismerni a drogfüggőséget?

Figyelt kérdés
2 éve tart a kapcsolatunk, nagy szerelemben. Soha nem volt nagyobb probléma köztünk, mostanában azonban úgy érzem, egyre fontosabb neki a társasága, akikkel füvezni szokott. Megmondtam neki, az nem probléma, ha egyet-egyet elszív, de ha már a kapcsolatunk rovására megy, kilépek. Egyre többször nem ér rá, siet, és tudom, hogy ODA. Rejtélyes telefonjai vannak, onnantól kezdve "tűkön ül". Írja le valaki, mik a függőség jelei, és lehet-e ezen változtatni? (26 vagyok, ő 23)
2013. nov. 23. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Na most őszintén, ha neked erről nem üvölt, hogy függő, akkor kegyetlenül vak vagy. Függőség minden, ami nélkül nem bír meglenni az ember.
2013. nov. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor máshogy kérdezem. Megváltozik-e a kapcsolathoz való hozzáállása, az érzelmei, ha valaki függő lesz? Én arra vagyok kíváncsi, mire számíthatok. Elmúlhat-e ettől még a nagy szerelem is?
2013. nov. 23. 08:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem múlik el tőle. Nekem is füves a barátom, igen, néha engem hanyagol egy cigi miatt, de amúgy teljesen normális a kapcsolatunk. Bár én is szoktam velük szívni kb hetente 1-et. Azért beszélgess vele, hogy kicsit vegyen vissza a mennyiségből, mert nagyon sok pénz elmegy rá. Tegnap amúgy velem beszélgetett el egy haverom, hogy nekem sem ártana kevesebbet csinálni, mert elveszik a varázsa az egésznek.
2013. nov. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én erre voltam kíváncsi, hogy érdemes-e maradni a kapcsolatban.
2013. nov. 23. 11:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a fű még mindig bőven jobb mint pl a pia. Tapasztalataim szerint hosszútávon békésebbé, kreatívabbá teszi az embereket. Fizikai függősséget pedig nem alakít ki.

Persze a mértéktartás fontos. Ha tényleg túl sokat szív, jobb esetben előbb vagy utóbb rájön, hogy egyszerűen felesleges ennyit szívnia. Ha meg nem, még az is mindig jobb, mintha piálna, vagy koffein - nikotin függő lenne, rendszeres füvezés mellett még simán lehet "normális" életet élni. Persze, ha téged zavar, akkor zavar. Próbáljatok kompromisszumot kötni. Sok szerencsét!

2013. nov. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!