Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől görcsölhet a vádlim?...

Mitől görcsölhet a vádlim? Volt már nektek ilyen?

Figyelt kérdés

Ülő munkát végzek és az utóbbi hetekben nagyon sokszor begörcsölt a jobb vádlim, ma pl szinte rögtön elkezdett fájni (görcsölni) ha leültem.

Mi segíthetne rajta?


2013. nov. 23. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Magnéziumhiánytól van ez általában.

Szedj Mg pezsgőtabit, vagy MagneB6-ot.

2013. nov. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia!


Lehet magnéziumhiánytól IS!


Viszont: ha ülőmunkát végzel, felmerülhet 1-2 további ok is:

először is: iszol elég vizet? Nem stresszel a munkád, nem izzadsz túl sokat? Vizet, és ásványi anyagot veszíthetsz így.

másodszor: hány éves vagy? Jó a keringésed? Lehet, hogy nem jó a lábadban a keringés, és azért görcsöl!

Felállsz óránként legalább egyszer, és járkálsz egy kicsit? Ez nagyon fontos lenne!


igyál több vizet, vegyél magnéziumot. A mai tablettákban (a recept nélküliekben) úgysincs sok magnézium, főleg a MagneB6-ban, attól nem lesz bajod, ha beszeded.



Tapasztalt vagyok a témában, ülőmunkát végeztem 10 hónapig, sor mellett...nem lehetett felállni, el sem lehetett mozdulni néha...nekem volt, hogy csak a magnézium ampulla segített, amit azért adott a gyógyszerész, mert már 3 napja nem ment ki akkor a görcs a vádlimból! rögtön meg kellett innom belőle 2-t, de azt mondta, hogy amúgy abból csak egyet lehetne..


Kb ezek segíthetnek, először a kíméletesebb módszereket próbáld: vízivás, magnézium, és óránkénti mozgás! Ha nem segítenek a lábadon, ezeket akkor se hagyd abba! Fontos!

2013. nov. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tényleg elég stresszes a munkám (és ülőmunka az enyém is ugye), ebben igazad van, és a 8,5 óra alatt amíg bent vagyok 1,5 litert iszok meg, ami nálam kevésnek számít. Az ajánlott napi folyadékmennyiség 3 liter, bár nekem a testsúlyom miatt kicsit több, így a többit meló után tudom csak bevinni.

Találtam itthon MagneB6-ot remélem segít ...

2013. nov. 24. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!