Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valami praktika a jó alváshoz?

Valami praktika a jó alváshoz?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok és reggelente elég nehezen kelek fel, most meg az is van hogy reggelente kissé fázom a panelban és olyankor még rosszabb. Reggel kipihenten szeretnék kelni
2013. nov. 25. 21:10
 1/3 anonim válasza:
én Rooibos teát iszok esténként,mert én is nehezen alszok el esténként és nekem ez használ
2013. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rúgj be keményen...Az segít a gyors és pihentető alvás eléréséhez...Bár a reggeli kelésedet jóval megnehezíti. :D
2013. nov. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Korán feküdj le, kb 10 óra körül úgy, hogy tudod hogy aznap mindent megtettél, bepakoltál táskádba, összeszedtél mindent ami másnapra kell, én a ruháimat is előkészítem és olyankor sokkal jobban kezdődik a reggel, mert amikor megébredek van pár nyugotd percem arra hogy "magamhoz térjek" aztán csak annyi a dolgom hogy beleugrok a ruháimba megmosakodok stb ami kb 10 percet vesz igénybe, így nem kezdődik úgy a napom mint egy cirkuszi mutatvány, csak azért mondom hogy készülj elő a másnapra hogy nyugodtan alhass el (nálam tapasztalat, nyugtalan vagyok ha ez nincs meg és úgy kelek másnap mint a mosottsz*r)

Elvileg a levendula is jó, én a virágát belevarrtam egy kis párnába, kb. 5 centi ha volt én készítettem és tettem a párnám alá, első este már jobban aludtam, de aztán rájöttem hogy csak jobban előhozza az allergiám:D

Ha tejet nem szereted, igyál egy jó meleg kakót, ha ez a három dolog megvan elalvás előtt, új emberként ébredsz majd. De várd meg mit írnak majd még mások is hátha tudnak valami jó praktikát, de addig nézegess neten is biztos rengeteg van fent.

Azt is hallottam hogy este, későn elalvás előtt nem érdemes sportolni, inkább reggelre, délelőtt/délutánra kell hagyni, persze csak ha ez rád vonatkozik.

Nagyon pörgős filmeket, zenéket sem érdemes nézni vagy hallgatni mert csak beindul tőle az ember, én is ha elalvás előtt bármelyik csinálom, van hogy a plafont bámulom még éjjel kettőkor mert nem érzem magam fáradtnak, figyelj arra hogy alvás előtti 1-2 óra nyugiban teljen el, esetleg olvasással..igen, tudom nem mindenki kedvence, de ígérem nem fog fájni:D Van egy csomó jó könyv, nekem pl Az útvesztő, A mennyország még várhat, Beavatott(több része is van), Téli mese, Rubinvörös, A szürke/sötét/szabadság 50 árnyalata ez 3 könyv, Édes rabság, Forró rabság és még rengeteg ha kell még írok még üzibe vagy itt is. Ágyba bebújva az az 1-2óra hamar elmegy, ugyanúgy mintha a facebookon lógnál:D

Ami még eszembe jutott, én szeretek úgy beesni az ágyba, hogy közvetlen előtte szálltam ki a forró vízzel teli kádból, az is jó tud lenni:)



18/L

2013. nov. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!