Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvétel? Szerintetek befolyás...

Vérvétel? Szerintetek befolyásolja?

Figyelt kérdés
Ha ideges voltam a vérvétel miatt, az befolyásolhatja a vércukor értékemet? Nagyon megemeli?

2013. nov. 27. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Egészséges embernél nem, max egy picit. De én pl. cukorbeteg vagyok, az összes vérvételi éhgyomri eredmény az egekbe van, mert minden agybajom van, hogy se kávé, se reggeli, se semmi nem lehet. A kórház meg 1 órára van, addigra minden felidegel éhesen.
2013. nov. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És neked sokat emel az értéken az idegeskedés? néhány tizedet vagy esetleg egész értéket?
2013. nov. 27. 20:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sokat, igaz az is közrejátszik, hogy ha nekem nem indul el a napi rutin, hogy inzulin, reggeli, akkor a szervezet védekezik és felviszi. Pl. 4,8-al kelek, a labornál meg már 8,9,10 lesz. Szerencsére reggeli után helyreáll :D
2013. nov. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, emeli. De elvileg nem relevánsan. Szóval ha nagyon rendellenes eredményt kapsz, az nem emiatt lesz.
2013. nov. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is van cukor anyagcsere problémám és ezzel együtt diétával és tablettákkal 3.3-6.4 között tartom a cukrom, étkezés után 2-3 órával mérve. Vért vettek vizsgálathoz. A hosszú távú cukrom a HbA1c értéke 6.1% lett.

[link]


Ezzel együtt, mivel nagyon rettegek a vérvételtől, az adott méréskor az aktuális pillanatnyi vércukor 7.3 volt, a szokásoshoz képest jóval magasabb.


Szóval megemelheti a stressz a vércukor értéket.

2013. nov. 29. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem lett magas az érték, pedig elég ideges voltam a vérvél miatt.

Kedves utolsó, 3,3-as érték az nem számít túl alacsonynak?

2013. nov. 30. 09:33
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Az már túl alacsonynak számít. Normál tartomány: 3,6-6 mmol/l (éhgyomri)


Már nekem is volt 3,3 egyik nap a diétás reggeli (2 szelet vajas rozskenyér sok szalámival és bőséges zöldpaprika) után 2-3 órával mérve. Akkor gyorsan ettem még valamit.


Itt lehet találni hivatalosan elfogadott értékeket:

[link]


Glükóz, részletek: [link]


Az oldal most nekem valamiért lassan jön be. Van, hogy perceket is kell várni, mire betöltődik. Szerintem ha megnyitod és nem jön egyből, akkor tedd félre és találj addig más elfoglaltságot és nézd meg pár perc múlva. Addigra biztosan betöltődik.

2013. dec. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!