Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire normális az ilyen...

Mennyire normális az ilyen mértékű fejfájás?

Figyelt kérdés

Hétfő délután óta zsinórban fáj a fejem. Nem egy gyógyszert vettem be, de nem szűnik ki. Migrénre kifejlesztett gyógyszert is vettem be, ami csak enyhített a fájdalmon, de még mindig fáj.


Augusztus végén szintén nagyon fájt a fejem, migrénes rohamom is volt. Ott kaptam infúziót, amiben olyan fájdalomcsillapító volt, amit műtétek után használnak. Szüntetett valamennyit, de két napig még fájt a fejem.


8 éve aurás migrénem van, ami rányomja a mindennapjaimra a bélyeget. Több orvosnál is voltam, nem egy ideggyógyásznál, CT-n, MRI-n (mind a kettő negatív), nem egy orvosnál, felfájásambulancián is, sőt még pszichiáternél is.


Mennyire normális ez?

19l



2013. nov. 28. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem mondták ki hogy hivatalosan migrénem van. Ugyan így végig jártam az orvosokat.. EEG, MRI, pszichiáter... Semmi szervi bajt nem találtak. Évek óta fáj a fejem, kis koromtól fogva. Szoktak lenni ájulásos rosszul léteim, alacsony a vérnyomásom, vérszegény vagyok. Minden orvos közölte velem hogy az a bajom hogy nem iszom eleget. Ez meg szűnt, mert oda figyelek és rendszeresen iszom egyre többet. A fejem ugyan úgy fáj. Nem tudom mi lehet ez, és rajtunk kívül még hányan lehetnek így de szerintem elég elkeserítő hogy az orvostudomány ennyire figyelmetlen, felületes és fejletlen. Remélem hamarosan meg szűnik a fejfájás:)

18L

2013. nov. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
évekig fájt a fejem, szinte mindentől, ha fáradt voltam, ha ideges, a frontoktól stb.. és kiderült idővel, hogy hormonzavarom van, mondjuk nekem volt egy agyalapi-mirigy daganatom, ami MR-en derült ki... kaptam a hormonzavarra tablettát, szedtem 3 évig azóta nagyon ritkán fáj a fejem, szóval szerintem kizárásos alapon, azt is érdemes megnézetned!
2013. nov. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a szimpla tenziós típusú fejfájásra Xanax-ot írtak fel, hogy szedjem 2 hónapig, az "leszoktatja" a fejem az állandó, napi fejfájásról. 2 hete szedem, változás: zéró. A migrénnel nem lehet mit csinálni, max. beveszel egy Relpaxot (méregdrága), attól elmúlik, ha időben beveszed.

Amúgy az 1. neurológusom azt mondta, hogy fejfájós-migrénes típus vagyok, nem lehet vele mit csinálni. Most a 2. orvos kezel Xanax-szal.

2014. jan. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!