Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erre megoldás csak a fogamzásg...

Erre megoldás csak a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Ha valaki nagyon pattanásos és egyértelműen hormonális okok miatt, akkor hogy ne legyen pattanásos az illető, erre csak a fogamzásgátló létezik?

Nem vagyok már serdülő, közel 30 éves vagyok, évekig szedtem fogamzásgátlót, 4 hónapja viszont abbahagytam és azóta olyan szinten teli vagyok pattanásokkal, mint serdülőkoromban. Egyszer már voltam úgy, hogy babát terveztünk, így letettem a fogamzásgátlót, viszont akkor is egyből kipattanásosodtam és most megint ez van, hogy abbahagytam.

Van erre valami más megoldás is, hogy eltűnjenek? Mert nyilvánvalóan, ha a fogamzásgátló ugye hormonális tabletta és az mellett nincs pattanásom, akkor valószínűleg hormonális oka van a pattanásosságnak. És természetesen a hajam is jobban zsírosodik és korpásodik ez miatt.

És nem 1-2 pattanásról van szó. Konkrétan arcon, nyakon, karon, háton végig.:(

Esetleg aki volt hasonló helyzetben, tudnak valami hasznos tippet, tanácsot adni?



2013. dec. 7. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Úúú, hát én utána még évekig tele voltam ragyákkal.


Ez azért lehet, mert a fogamzásgátló mesterségesen megemelte a női nemi hormonok szintjét, amire válaszul, hogy az arány meglegyen, a szervezet megemelte az androgén szintet is. Mikor abbahagyod a bogyót, akkor lecsökken a női hormon, de még marad az androgén szint, azaz férfi hormon ami a pattanásokat, hajhullást és zsírosodást, szőrösödést okozhatja.


Kis időbe telik, míg a szervezet reagál, és visszacsökkenti az androgén szintet, már ha visszacsökkenti. Ehhez az kell, hogy biztosan legyen peteérésed és rendes menstruációd. Tehát a tested kezdje el termelni a saját női nemi hormonjait, ami nyilván jóval kisebb dózis,mint egy bogyó.


Első körben javaslok egy kis méregtelenítést és jó sok kitartást.


(Nekem 6 évig tartott, mire rájöttem, hogy mindez a bogyó szétcseszte a bélrendszeremet és glutén plusz laktóz intolerancia alakult ki. Azóta jött helyre, mióta komolyan életmódot váltottam és lefogytam.)


Bélrendszeri panaszaid nincsenek? Túlsúlyod? Cukrod rendben? A szénhidrátok is érdekes dolgok, jól be tudják ám zavarni a hormonháztartást, lásd inzulinrezisztencia.

2013. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem volt gondom soha a természetes folyamatokkal, miután abbahagytam a fogamzásgátlót. Tehát amikor babatervezés miatt először abbahagytam, akkor is egyből volt menstruációm, rendszeresen, minden hónapban a kisfiúnk 7 hónap alatt meg is fogant. Most is, ahogy abbahagytam a fogamzásgátlót, egyből megjött és azóta is minden hónapban a menzeszem. Szóval ezzel nincs gond.

A testsúlyom, a betegségeim, az étrendem, az kicsit bonyolult.

Amikor először hagytam abba a fogamzásgátlót, babatervezés előtt, akkor túlsúlyos voltam és semmilyen emésztőszerv rendszeri betegségem nem volt és elég sok szénhidrátot és cukrot is fogyasztottam.

Aztán szülés után epeköveim lettek, egyből diétáztam, meg is műtöttek, így megint csak diéta volt, rengeteget fogytam, azt tartom is már évek óta. Tehát most, amikor utoljára abbahagytam a gyógyszert már nem vagyok túlsúlyos. És azóta több gyomor és emésztőszerv rendszeri betegségem is lett, amikre szedem a gyógyszereket. Illetve pont ezek miatt évek óta figyelek az étrendemre, tehát nem viszek be túl sok szénhidrátot és cukrot sem. A cukrommal pedig soha nem volt gondom.

Szóval igazából teljesen mindegy, hogy mi van, ha nem szedek fogamzásgátlót, tiszta pattanás vagyok.:(

2013. dec. 7. 18:48
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm a válaszodat.:)

Talán jobb lesz egyszer.:)

Esetleg egy kozmetológussal érdemes lenne ez ügyben konzultálni?

2013. dec. 7. 18:50
 4/5 anonim válasza:

Szia,


én is hasonlóan jártam,de nekem a fényterápia segített.

Van egy itthon használható led lámpám kék és piros fénnyel.

A kék fény leviszi a gyulladást.

Itt vásároltam: ledjungel.hu

2014. jan. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is!:)
2014. jan. 25. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!