Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baj lehet a szívemmel? :/ :S 15/L

Baj lehet a szívemmel? :/ :S 15/L

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek!! :( Kezdek aggódni,hogy valami baj lehet a szívemmel...már egy ideje gyakran érzek szívfájdalmat,vagy szívszúrást. Szinte minden nap.Általában csak pár percig tartanak,de van,hogy szédüléssel,hirtelen fejfájással jár,és ilyenkor eléggé megijedek. Kb.1 éve is volt ilyen problémám,de egy kis "életmód váltás után" (előbb lefeküdtem,és többet aludtam,kevesebbet gépeztem,egészségesebben kezdtem el táplálkozni,stb.) megszűnt. Újabban megint visszatértem arra,hogy éjfél körül fekszek le,és 5-6 órákat alszom. Talán ez lehet a baj megint?! Régen sokat stresszeltem,rengeteg családi veszekedésen,ügyön mentem át,összevesztem legjobb barátnőmmel,szakítottam a barátommal..most a nyáron is idegeskedtem az új suli miatt, és itthon is voltak gondok. Anyukám szerint ezek miatt van a probléma. Nyáron hajlamos vagyok a rosszullétekre,szédülés,hányinger,remegés,hirtelen látászavar...de evvel már voltam kivizsgáláson,és semmit nem találtak! Doki azt mondta,igyak többet. (Napi 2-3 litert iszom.) Szívszúrás,szívfájdalom,szédülés...tudom,hogy ezer oka lehet,de azért aggódok. Szerintetek forduljak orvoshoz,vagy várjak,hátha megint megszűnik?!?


15/L


2013. dec. 11. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már volt ilyen bajod az életmódod miatt akkor én először azon változtatnék. Egyél sokszor keveset, lehetőleg sok zöldséget és vitamint, az édességet,m alkoholt és minden egyéb káros dolgot (pl. cukros üdítő) hanyagold, vagy legalább kevesebbet fogyassz belőle, aludj napi 7-8 órát és legalább napi fél órát tornázz, fogyassz elég (napi 2 liter) folyadékot. Ez valószínűleg rendbeszedi a dolgot. Nekem egyébként akkor vannak ezek a tünetek amikor túlhajtom vagy túlstresszelem magam, a stressz is okozhat szívbetegséghez hasonló tüneteket. Ha ennek ellenére sem szűnik meg a dolog akkor kérj egy beutalót kardiológiára.
2013. dec. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Alkoholt egyáltalán nem iszok,enni is egészségesen eszek a legutóbbi ilyen eset óta. Napi 4-szer általában,és sok zöldséget,gyümölcsöt,barna kenyeret. És mozgok rendesen,rengeteget biciklizek,úszni járok,és tornászok heti 2 órát. Régen fociztam is. 165 cm és 53 kg vagyok. Csak az alvással csúsztam vissza a régire..:/ Meg a stressz.
2013. dec. 12. 00:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy EKG nem árthat. Ha elmeséled a szívszúrást a háziorvosodnak, úgyis csinálni fog. A pszichés okot csak akkor szokás kimondani, ha bebizonyosodott, hogy nincs szervi eredetű probléma (amit szintén előhozhat/súlyosbíthat a stressz).
2013. dec. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj orvoshoz, minthogy bizonytalanságban élj!
2013. dec. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!