Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elég komoly hyperhidrózis-om...

Elég komoly hyperhidrózis-om van. Bármi lehetőségem van?

Figyelt kérdés

18 vagyok. Borzalmas gyerekkorom volt szülőknek köszönhetően és az egyetlen dolog amit örököltem tőlük az egy súlyos hyperhidrózis ami a tenyerem és a lábam érinti.

Nem tudom, milyen orvoshoz forduljak vele. Meg egyáltalán, hogy segítene-e. Psychológus nem jó ötlt mert tudom, hogy mire játszana de én már magamnak "generálom" ezt a tünetet. Tehát ösztönösen azzal jön elő h tudat alatt is akár arra gondolok hogy elő jön.(Alkohol hatására v. amikor nem erre figyelek vmi okból enyhül v. akár megis szünik néha).

Solutio Antisudoricat-t használok de nem sigít semmit, ez is csak azért megy mert ha tudom hogy nem kentem fel éjszaka mégjobban izzadna. Egy év múlva szalagavatóm lesz és elég ciki lesz így :(. A barátnő kérdés eddig is esélytelen volt, de ha ez lenne a legkisebb gondom...Kezet nem tudok fogni sokszor, v. dolgozatot írni v. ha egy izgalmasabb játékkal játszom v. filmet nézek akkor is előjön nyáron majdhogynem nonstop. Van bármi esélye/módja annak, hogy én valamikor normális életet élhetek? Nagyon jól leplezem eddig, senki sem tudja, de marha frusztráló.


2013. dec. 12. 15:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Mióta rájöttem, hogy alkohollal elég jól lehet "kezelni" egyre többet iszom. De sajnos az is kiderült, hogy másnap erősebben jön ki így. + magas a cukrom ezért nem tanácsolt sokat innom. És mióta rááltam, a tanulmányi eredményeim is borzasztóak. Ahogy jelenleg állok pár tantárgyból legalább nem kell még 1 évig legalább a szaladavató miatt izgulnom.
2013. dec. 12. 15:26
 2/3 anonim ***** válasza:

Kiskorod óta vannak problémáid? Ha szeretnél a gyermekkorodról beszélgetni, írj privit. Hallottam már olyat, hogy bizonyos negatív élmények kiválthatnak testi betegségeket.

Általában a lelki sérelmeink mindig megmutatkoznak valamiféle testi fizikai fájdalmon, rendellenességen.

Én hiszek abban, hogy ha ezeknek a problémáknak megoldjuk a lelki okait, akkor a fizikai tünet is elmúlhat.

Azt gondolom, hogy az alkohol is ezért "kezel."

De mivel csak felületi "kezelést" végez, tehát abban az állapotodban elhiteti veled, hogy nincsennek gondjaid, ezért elmúlik, viszont ha ez az állapot megszűnik, akkor folytatódik minden.

2013. dec. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi:) De pont ezt mondom, hogy rajtam már egy beszélgetés nem segít. És igen mióta emlékszem van ez. Konkrétan a gyermekkori "traumák" már nem zavarnak, sőt magasról teszek rájuk, csak a tudat meg hogy berögzült és már mindenapossá vált ez az egész.
2013. dec. 16. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!