Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet velem a baj? Mit...

Mi lehet velem a baj? Mit tudtok tanácsolni? Ez normális ebben a korban? Teljesen szét vagyok esve.

Figyelt kérdés

17 éves, tizenegyedikes fiú vagyok. Nagyon sokat foglalkozom azzal, hogy mi lesz a jövőben velem. Elég kemény középiskolába járok. Nem mondanám, hogy rossz tanuló vagyok szóval 4-es, 5-ös (szerintem mások örülnének ilyen jegyeknek), de állandóan stresszelek. Mindenen kiakadok mostanában és olyan érzés fog el mintha minden összeomlana körülöttem. Már attól kiakadok és megbélyegzi az egész napomat az, hogyha valamiből 4-est kapok. És ez nem csak az érettségi tárgyakra, hanem azokra is vonatkozik amik nem számítanak sehova nekem. Ilyenkor olyan érzésem van, mintha ezen múlna az, hogy főiskolára bekerülök-e. Nagyon kiborulok, szomorú, széttört leszek. Ráadásul még néha direkt le is rontják a jegyünket a tanárok. A másik problémám az, hogy az osztályban sem találom a helyem. Nem nagyon jó az osztályközösség se, nem is szeretem őket, nem tudtam beilleszkedni. Egyszerűen néhányukat már nem bírom elviselni. Néha iskolai dolgok miatt itthon is ingerült, feszült vagyok amivel talán meg is bántom a szüleimet pedig nem direkt csinálom.

Iskolát is szerettem volna váltani de nem engedték. A várost sem nagyon szeretem ahova járok, sőt szinte utálom.

Közösségi oldalon is ha meglátok valami posztot ami arra városra emlékeztet ideges leszek. Már ismerősöket kellett szelektálnom, hogy jobban érezzem magam.

A korombeli lányokról meg inkább ne beszéljünk... persze tisztelet a kivételnek!

Kosárlabdázni szoktam, eljárok edzésekre stb. ott jól érzem magam, viszont mikor hazaérek és eszembe jut, hogy holnap megint mennem kell abba a suliba akkor ott minden jó szertefoszlik..

Mi tévő legyek?



2013. dec. 13. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem - kicsit megkésve ugyan - tipikus tinédzser vagy...
2013. dec. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyrészt az a baj, hogy a szüleid elvárásának kell megfelelned és ez frusztrál. Másrészt az iskolában se találod meg a helyed, és ez már nem is fog változni. A szüleiddel meg kéne beszélni az iskola váltást, meg kellene velük értetni ezt a számodra tarthatatlan helyzetet. Ha ebben az iskolában jó jegyeid vannak, máshol is azok lesznek. Egy gyereknek az iskola a munkahelye, így nem mindegy, hogy milyen légkör veszi körül évekig. Ők se szeretnének rossz légkörben dolgozni.Még most következik a továbbtanulás szempontjából legfontosabb időszak.

Egy hasonló korú kislány anyukájaként azt mondom, hogy a jó jegy nem minden. Mindent el kell követni azért, hogy a gyerek lelke is rendben legyen.Neked most úgy tudnának segíteni,ha átengednének egy másik iskolába, vagy legvégső esetben megengednék, hogy magántanuló legyél. /a magántanuló is bejárhat akármelyik órára/

2013. dec. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A mi fiunkkal is hasonló volt a helyzet. Szerettek szívózni velük a tanárok. Osztályában kiközösítették.

Ő is 17 éves kora körül döntötte el, hogy egyetemre szeretne menni. 2-3-mas tanuló volt úgy, hogy minden nap tanult de eredmény nélkül. Végül úgy döntöttünk, hogy az iskolaváltás lesz a legjobb pedig nem akartuk neki engedni. Meglepetésre ugyan annyi erőfeszítéssel 4-5-ös osztályzatokat kapott és az összes érettségi tantárgya kiváló lett az érettségin. Azóta az ELTE-n tanul, másod éves hallgató.

Csatlakozom az előző válaszolóhoz, hogy a jó jegy az nem minden. Én úgy látom, hogy neked már annyira elviselhetetlen ez az egész dolog, hogy pszichés problémáid vannak. Szerintem ez nem természetes, hogy akár egy 4-es miatt is kiakadsz. Szüleid talán azzal tudnának a legtöbbet segíteni, ha mégis átengednének téged egy másik suliba. Fiam legjobb döntése volt, hogy iskolát váltott mellesleg.

2013. dec. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A közösség és beilleszkedési probléma miatt ne aggódj. Most már igazán nincs sok, hidd el, lehetnek máshonnan még életre szóló kapcsolataid, barátságaid. Én sem tartoztam soha sehova a gimiben, senkivel sem voltam jóban, mégis egészséges felnőtt lettem.


A többi részhez pedig: próbáld magadban tudatosítani ezeket a dolgokat. Amikor szomorkodni kezdesz, gondolj arra, hogy:

1) a maximumot hozni és soha nem hibázni nem ugyanaz! Becsúszhat pár négyes, akár hármas is - bármikor (főleg, mert az egyetemen/főiskolán többször fogsz ezekkel a jegyekkel találkozni, mint az ötössel). Ha úgy érzed, beleadtál mindent, ami tőled telt az adott helyzetben, szituációban, időszakban, körülmények között, akkor semmi okod aggódni és szorongani ezen. Senki sem tökéletes.

2) Gondold át, megoldódik-e bármi attól, hogy idegeskedsz.

3) Gondold át, mennyire fontos számodra az a dolog, ami nem sikerült.

4) Gondolj bele abba, megérdemlik-e a szüleid, hogy ilyen legyél velük. A családot a feltöltődésre, megnyugvásra kellene használnod, nem rajtuk levezetni a feszültséget.

2013. dec. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!