Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kivel beszélhetnék? Mit tegyek?

Kivel beszélhetnék? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves leszek. A szüleim nagyon szeretnek, de rettenetesen túlféltenek. Néha kisgyermekként kezelnek, néha pedig felnőttként.

Mindig úgy próbáltam élni, hogy nekik és másoknak megfeleljek, visszafogott és gátlásos vagyok.

Kb. 3 hete evészavarokkal küzdök. Úgy éreztem, hogy az evés felett hatalmam van. Most pedig azért nem eszek, mert félek, hogy a többszörösét hízom vissza.Egyre többet szédülök, fáj a hasam, véget akarok vetni ennek a helyzetnek, mielőtt komolyabb problémáim lennének., de a szüleimnek nem merek erről beszélni, magukat hibáztatnák, pedig ez az én butaságom...



2013. dec. 15. 01:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem simán elmondhatnád, hogy mostanában kicsit idegesebb vagy a szokásosnál, és nincs erőd az étkezésedre odafigyelni, meg hogy félsz, hogy túlennéd magad. Ezért kéred őket, hogy segítsenek, kicsit figyeljenek oda arra, mikor mit eszel, esetleg edd azt, amit ők, és annyit, amennyit ők.

A helyedben mindenképp beszélnék velük arról, hogy lassan nagykorúvá válsz, és hogy kicsit szeretnél önállósodni, kipróbálni magad.

Ne a problémáidtól óvd őket, hanem a titkoktól. Biztos találtok megoldást! :)

2013. dec. 15. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!