Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Tenyéren és...

Mi lehet ez? Tenyéren és talpon fájdalmas vörösség, hatalmas repedések, hámlás? (további részletek lent)

Figyelt kérdés
Az orvos pikkelysömörre gyanakszik, most vett szövetmintát, még nincs eredmény. Anyukámnál Kb egy éve kezdődött egyre erősödő tenyérviszketéssl, és mára odáig fajultak a dolgok, hogy nem tud lábra állni, mert az egész talpa (és a tenyere is) teljesen be van gyulladva, folyton újabb mély repedések jelennek meg, már az is elviselhetetlen, ha csak hozzáér valami. Voltak bárkinek hasonló tünetei, mit modott rá az orvos, milyen kezelés segített. Nagyon hálás lennek a válaszokért.
2009. nov. 24. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a pikkelysömör a "hivatalos" orvostud. szerint nem gyógyítható. A betegségek lelki okát kutató szemléletben már hallotam jó eredményekről, ezt javasolnám. Nekem Kurt Tepperwein könyve, a Mit árul el a betegséged van meg, de van több ilyen könyv, sajn m ost nem tudom megnézni benne.
2009. nov. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Arra, hogy mi lehet ez: az orvosnál pontosabb diagnózist egy bőrbetegségre, amit látni kell, senki sem tud neten keresztül mondani.


A fenti könyvben: a bőrbetegségek általában is kapcsolati probl-t jeleznek, a pikkelysömör, vagyis a bőr túlzott elszarusodási folyamata eszerint arra utalhat, hogy az ember nem akar megsérülni, inkább a csigaházába bújik mások elől, szinte védőpáncélt növeszt. Sérüléstől, csalódástól való félelem, emiatt lelki elszigetelődés, de közelség és kapcsolatok utáni vágy. A pikkelysömör mintegy felszólítja, hogy ezt a problémát ne nyomja el magába, a fájdalom felszólítja, hogy foglalkozzon ennek lelki okával.

Kérdés, amikor jelentkezett nála, milyen hatások érték, és amikor felerősödött, akkor milyen kapcsolatai voltak a környezetében...stb, ezen lehetne elindulni, ha érdekli.

Rábeszélni nem érdemes, csak informálni róla, ő dönti el, érdekli-e.

A kénes gyógyvíz kifejezetten pszoriázisos betegeknek való, az orvostól beutalót kérhet ilyen fürdőbe, ami enyhítheti egy ideig. Utána kellene nézni pl. a google-ba beírva, hogy belső fogyasztással is hatásos-e, ha igen, a parádi gyógyvíz kénes.

De hangsúlyozom, a fenti szemlélet szerint a külső kezelések (fürdő, ivőkura) ideiglenesen hatásosak lehetnek, de ha a (lelki) oka fennáll, akkor visszatér a betegség.


Első voltam

2009. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!