Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem akarok orvoshoz menni, de...

Nem akarok orvoshoz menni, de a szüleim erőltetik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nincs semmi bajom de a szüleim elakarnak vinni egy vizsgálatra (egy maszek) orvoshoz, mert szerintük jobb félni mint megijedni. Viszont én nem akarok menni. Persze szokásukhoz hűen a hátam mögött lebeszéltek egy időpontot az orvossal. Mit tegyek ha nem akarok menni? Meggyőzni nem tudom őket. Egyáltalán kényszeríthetnek rá? 14 lassan 15 éves fiú vagyok.

2013. dec. 18. 22:24
1 2
 1/16 Krisipoke válasza:
100%

Menj el. Nem értem a problémát. Egy kis idő lenne az egész, és igazuk van, jobb félni, mint megijedni. Ki tudja, lehet, hogy két év múlva meghalsz leukémiában, csak mert nem akartál elmenni vizsgálatra, mert hogy minek. Tudom, erősen hangzik, de ez az igazság: a vizsgálat kb. semeddig nem tart, de nagyon könnyen életet/egészséget menthet/hosszabbíthat. Ők is csak neked akarnak jót, nem akarják, hogy valami bajod legyen, és ne derüljön ki.


Egyébként egész biztos vagyok benne, hogy kényszeríthetnek, mivel kiskorú vagy, és a szüleiddel laksz.

2013. dec. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Tudom, hogy nekem akarnak jót de kellemetlen lenne ez a vizsgálat.

Egyébként azért kérdeztem, hogy kényszeríthetnek-e mert nem kiskorú hanem fiatalkorú vagyok (tudtommal) és, hogy ez számít e valamit.

2013. dec. 18. 22:40
 3/16 Krisipoke válasza:
100%
Szerintem ne a kifejezéseken akadjunk fel, de egyébként igen, kiskorú vagy. A kiskorú egy jogi kifejezés, és minden, 18. életévét nem betöltött polgár annak minősül, kivéve, ha házas, mert akkor elég, ha 16 éves.
2013. dec. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Krisipoke válasza:
100%
Azt még nem tettem hozzá, hogy lehet, hogy kis kellemetlenséget okozna neked ez a vizsgálat, de én még midnig amondó vagyok, hogy a vizsgálat kihagyása sokkal komolyabb dolgokat vonhat maga után, mint kis kellemetlenségeket, és onnan lehet, hogy nem is lesz visszaút. Persze meglehet, hogy azt állapítják meg, hogy teljesen egészséges vagy, és reméljük is, hogy így lesz, de szerintem ez igazán nem egy nagy áldozat, bármiről is legyen szó. Néha kicsit félre kell tenned a büszkeséged fontosabb dolgok miatt.
2013. dec. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

18 éves korodig a gondviselőd (jelen esetben a szüleid) döntik el, mit csinálsz, ők a főnökeid úgyszólván. Mivel még kölyök vagy és nem tudsz felelős döntéseket hozni, ezért hallgass a szüleidre. Jót akarnak neked.

Menj el a vizsgálatra! A szüleid megnyugszanak, hogy nincs semmi bajod és békén hagynak téged egy időre :).

Esetleg mondd azt, hogy elmész a vizsgálatra, de akkor nekik is adniuk kell valamit. Anyukád süssön neked rántott húst vagy amit szeretsz :D Vigyenek el fagyizni :D Így mindenki jól jár :)))

16L

2013. dec. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

De olyat kérj, ami nem nagy dolog, tehát ne kérj tv-t, mert az már fenyegetés :D Szóval kérj kaját vagy közös programot :)

2013. dec. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha felnőttként viselkedsz, akkor le fognak rólad szállni :)))
2013. dec. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
De mi ez? Vérvétel? Drogteszt? Miért félsz ennyire ettől? Részletezd, kérlek!
2013. dec. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

14 évesen FIATALkorú és nem kiskorú. De mindegy....


Miért akarnak elvinni orvoshoz? Szerintem is hallgass a szüleidre, kicsit tapasztaltabbak, mint te. Ha ők úgy látják, hogy kellene egy vizsgálat, akkor valószínűleg oka van.

2013. dec. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Milyen vizsgálatról van szó?
2013. dec. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!