Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez aranyér, vagy komolyabb?

Ez aranyér, vagy komolyabb?

Figyelt kérdés

Sokkal ritkábban van székletem, mint az normális lenne és akkor is nagyon kemény. Pár hónapja azt vettem észre, hogy a wc papír véres maradt egy-egy nagy wc után. Ekkor a székelés fájdalmas. Mintha valami végig karcolná az ürülékkel a végbelem. Nagyon rossz érzés. Utána még percekig fáj.

Tudom nevetséges, de próbáltam tükörben nézegetni, külső aranyerem van-e. Semmit nem látok, minden normálisnak tűnik. Ebből gondolok arra, hogy belső aranyerem van, de megfordult a fejemben több komolyabb probléma is, köztük a rák.

Házilag kitudom deríteni, hogy csak egy aranyérről van szó? Ha orvoshoz kell fordulni, ezt csak tükrözéssel lehet kivizsgáltatni, endoszkópos vizsgálattal?


2013. dec. 22. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:

fordulj sztem orvoshoz.

T.

2013. dec. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? nemed?

Hogyan táplálkozol? mennyi folyadékot iszol?

2013. dec. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem aranyér, hanem végbélrepedés. Tükrözés nélkül, egyszerű tapintásos vizsgálattal diagnosztizálják. A kezelése (ha nem nagyon kritikus a helyzet) általában konzervatív: a székletet puhítani kell, a repedést magát pedig te magad az ujjaddal kenegetheted pl Neogranormonnal vagy más hámosító kenőccsel (és itt a kenegetés is fontos, ezeknek a sebeknek nagyon rossz a vérellátásuk a befeszülő végbélizmok miatt, a masszírozás segíti a gyógyulásban). A ritka székletet és ezt a székrekedést, amit leírsz, mindenesetre vizsgálni kell.
2013. dec. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

azért ezt így nem lehet megállapítani, hogy biztosan repedés. Orvos kell hozzá. De nem kell félned az orvostól. Proktológushoz menj. ha megengedheted magadnak akkor magánhoz, azért ez mégsem egy szemészet...

Ujjal és végbéltükrözéssel vizsgál. EGYIK SEM FÁJDALMAS!!! Picit kellemetlen de melyik orvos nem az...

Én is halogattam sokáig a dolgot, és rossz vége lett!

2014. febr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!