Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok korpás haj ellen?

Juli95 kérdése:

Mit ajánlotok korpás haj ellen?

Figyelt kérdés
Már jó ideje kínoz. Szeretnék minél előbb és tartósan megszabadulni tőle.
2013. dec. 25. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Régen volt a neutrogena-nak egy korpásodás elleni samponja. Jó pár egyéb mellett nekem ez szüntette meg szinte teljesen néhány hét alatt.
2013. dec. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Régen volt a novo rozal sampon (azt hiszem ez volt a neve) az nekem bevált kb 3-4 éve, de szerintem már nem kapható. Anya tanácsolta, hogy régen a WU2-t használták és bevált nekik. Kb 2 hónapja használom, de sokkal jobb, mint volt :) Szerintem semmit sem veszítesz vele :)
2013. dec. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm.majd utánnanézek:)
2013. dec. 26. 09:26
 4/5 EgresAmeli válasza:

Szia!

Én egy teljesen természetes módszerrel szabadultam meg a korpától.Tudtam hogy a csalán sok egyéb hatása mellett hajnövesztő, ezért gondoltam hogy kipróbálom. 3 használat után elmúlt a korpám, pedig nagyon intenzív volt...

2 dolog kell hozzá. Gyógynövény boltokból vett csalánlevél (teának való, de nem filteres)és víz (szobahőmérsékletű).

Az első 2 alkalommal miután hajat mostam 1 tk csalánlevelet feloldottam annyi vízben hogy bőven ellepje, majd hagytam állni, úgy 1 órán át. Ezután a hajamba dörzsöltem, bebugyoláltam, és egész este rajtahagytam. Másnap kimostam a hajamból. Hihetetlenül jót tett neki, már akkor észrevettem hogy sokkal kevesebb a korpa, egyetlen negatívuma, hogy képtelenség kimosni a haj tövéről a kisebb leveleket, de én szabin voltam, így megérte.

A harmadik alkalommal finomítottam a dolgon. Használat előtt porrá őröltem a csalánlevelet hogy minnél intenzívebben oldódjon ki belőle a hatóanyag, majd mint előtte, 1 teáskanál csalánt annyi vízzel engedtem fel hogy szépen ellepje. Várakozás után átszűrtem és ezzel öblítettem le a hajamat. Ezt már nem is mostam ki belőle.


Remélem segítettem!

2014. jan. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szulfokoll sampon! Gyógyszertárban,vagy ma már a Rossmann-ban is be tudod szerezni ezt,én kipróbáltam,hónapok óta ezt a sampont használom,és nekem nagyon jót tesz a hajamnak,ráadásul kellemes Babaszappan illata van :)

Egyébként ez azért jó,mert ilyen kénes sampon ami szinte szószerint lemarja a korpát a hajadról már úgy 3 hajmosás után.

2014. febr. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!