Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történik ha olyan gyógyszer...

Mi történik ha olyan gyógyszerre iszom alkoholt, amelyiknek az áll a betegtájékoztatójában, hogy nem szabad szeszesitalt fogyasztani?

Figyelt kérdés
Igazából nagyon el vagyok keseredve, és szeretném kicsit kikapcsolni magam... :(
2009. nov. 27. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Még egy gyógyszerről sem hallottam, hogy szabadna inni rá alkoholt. Ez buta ötlet. Nézz egy jó filmet, mint a Kegyenc fegyenc. Kapcsolódj ki barátokkal, egy jó szauna, strand, séta, zene. Nehéz megélni ma mindenkinek a hétköznapokat, de ha ilyen gyorsan mindenki feladja, nem lesz belőle semmi. Aki egészséges, nem tudja ez mekkora érték, bármit megtehet bármikor. A szabadság boldogság, csak jól kell vele bánni. Mindenjót és fel a fejjel.
2009. nov. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, nyugtató tartalmú, vagy antibiotikum.


Nyugtató tartalmú gyógyszerek mellett sokkal erősebben és alattomosabban fog ütni a pia. Én egyszer próbáltam (akkor se direkt), de soha többé nem fogom :P Kellemetlen, amikor egy sör és egy feles után három órát hánysz a WC-ben, úgy, hogy még arról se nagyon tudsz, hogy létezel.


Antibiotikus tartalmú gyógyszerekre, ha ráiszol, akkor megvan az esélye, hogy a baktérium mutálódik, és rezisztenssé válik az antibiotikum ellen, azaz többé nem lesz hatásos. Ez azért veszélyes, mert nem fognak tudni mivel kezelni. Persze ennek egy alkalommal kicsi az esélye, de ha gyakran csinálsz ilyet, akkor előbb-utóbb előjön.


Mindenesetre egyiken se nyomtatási hiba az, h ne igyál rá.

2009. nov. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak nem látom értelmét annak, hogy felkeljek reggelente. A barátom elhagyott, miközben én még mindig szeretem, és tudom, hogy nem szerelemmel, hanem teljesen mélyebb érzelmekkel, amiktől nem tudok megszabadulni.
2009. nov. 27. 11:05
 4/13 anonim ***** válasza:

Ne tégy butaságot! Egy férfi miatt nem szabad tönkretenni az egészséged, az életed! Gondolj bele, mi van akkor, ha elmész mondjuk holnap egy fürdőbe, kicsit szaunázol, pancsolsz,stb, és pont belefutsz a nagy Ő-be. Nem jobban hangzik, mint begyógyszerezed magad, beteg leszel, hánysz, stb....??? De még ha nem is futsz bele a nagy Ő-be pont holnap, akkor is az egészségedért és a jobb közérzetért tettél, nem pedig a pusztulásért!!!

Én azt tanácsolom, mozgatsd meg a barátnőidet, mondd el nekik, hogy kapcsolódjatok ki, mozogjatok, viccelődjetek. Én is lehettem volna öngyi, mert terhesen hagyott el a férjem, mégsem tettem. Megszületett a pici, s egy kedves jóbarátom elkezdett nekem segíteni, dumcsiztunk, sétáltunk, s nagy szerelem lett belőle, azóta is tart, és boldogok vagyunk!! Csak a saját példámmal segítenék, hogy látsd, amikor azt hiszd vége mindennek, AKKOR KEZDŐDIK VALAMI ÚJ!!

Kapd össze magad csajszi, és menj barátnőzni!!! Sok sikert!!!! Pusz

2009. nov. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ja! ..és hagyd azt a fiút, ha elhagyott, hagy menjen, hidd el jön egy nála jobb!!!! Nem ő volt az igazi..

előző...

2009. nov. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát, erre egészen biztosan nem jó gyógyír a pia+gyógyszer. Maximum tetézni tudnád a fájdalmadat. Ha jól be is rúgnál, az csak annyi időre kapcsolna ki ebből az állapotból, míg jól kihányod magad. A lelki cucc érintetlenül megvárna, míg kijózanodsz. Nem hinném, hogy fejfájással küszködve majd jobban éreznéd magad. Minden ilyen csalódás feldolgozásához elegendő idő kell. Az elegendő nem meghatározható, mindenkinél más. Fontos, hogy ne ugorj bele másikba, (legalábbis komolyba ne, és ugye előre ritkán tudni, hogy egy kapcsolat mennyire lesz később komoly) hagyj időt magadnak. A legjobb erre, ha sokat pihensz, vagy valami monoton sportot csinálsz, hosszú ideig, hogy fizikailag jól elfáradj, és tudj jót aludni. Lehet ez lassú kocogás, bringázás, vagy bármi, amin nem kell sokat gondolkodni. Az időben az a jó, hogy egész biztosan elviszi magával a rosszat is.
2009. nov. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy csak átmeneti megoldás lenne, de egyszerűen annyira egyedül érzem magam. És nem értem miért van ez, mikor magánál hordja a közös képünk, és ő is szenved, csak ő erősebb és próbál tovább lépni. Én viszont most úgy érzem, hogy nélküle nem is létezem. :(
2009. nov. 27. 11:50
 8/13 anonim ***** válasza:
a pasik disznók, és attól még disznók lesznek, ha te 14-16 órákat alszol kiütve. egyébként az erős függőségnél nagyobb bajod nem lehet, ha nyugtatóval kevered a szeszt, de nem éri meg. :)
2009. nov. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Komoly dolgokat okozhat a gyógyszer+pia kombináció, annyira hogy nyerhetsz vele egy mentős beszállítást a toxikológiára. De ha ez nem is történik meg, jó ha tudod hogy kijózanodás után még depressziósabb leszel, mint előtte, ugyanis mindkét dolog a központi idegrendszer depresszánsa, nem pedig antidepresszánsa...!
2009. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Antibiotikus tartalmú gyógyszerekre, ha ráiszol, akkor megvan az esélye, hogy a baktérium mutálódik, és rezisztenssé válik az antibiotikum ellen, azaz többé nem lesz hatásos. Ez azért veszélyes, mert nem fognak tudni mivel kezelni."

Na ez így monjuk nagy marhaság. Valóban vannak bizonyos antibiotikumok, amikre nem szabad inni, de még véletlenül sem ez miatt.

2009. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!