Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hasam két oldalán néhány...

A hasam két oldalán néhány hónapja mély, vastag, vörös csíkok vannak. Mik ezek? 16/F

Figyelt kérdés
Kórosan elhízott 16 éves fiú vagyok (kb. 140-145 kg voltam most tavasszal, amikor utoljára mértem). Nagyon sok helyen látok ilyet és az utóbbi időben egyre több csík lett a testemen. Mély, vörös, széles csíkok. Vannak a hasamon, a melleimen, a combomon, a vádlimon, a karomon... El sem tudom képzelni mi lehet az oka...

2013. dec. 27. 20:49
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
De a gyomorgyűrűsök nagyon keveset tudnak csak enni, az én gondom meg pont az hogy sokszorosát eszem annak amit egy felnőtt ember elfogyaszt. Ha a rengeteg fölöslegesen felzabált kaja ezáltal megszűnne, akkor így vagy úgy, de elkezdenék fogyni...
2014. jan. 29. 22:48
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem nem.. Csak lassan tudnak enni.. Így nem tudnak falni... Ha lassan eszik valaki akkor h

Kevesebb étellel is elérkezik a teltség érzet..

Ha a gyomra nagy az embernek, nem engedi összeszűkülni, akkor sok fér bele...

Ezért nem szabad közben inni(mármint evés közben folyamatosan ) mert azzal tágítod a gyomrodat..

2014. jan. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nekem szerintem nagyon ki lehet tágulva a gyomrom... Amikor rámjön a zabálhatnék akkor egyáltalán nincs telítettségérzetem, csak utána fáj nagyon, amit általában vízzel próbálok csillapítani (ami ezek szerint rossz ötlet). Van valami mód arra, hogy a gyomrom normális méretű legyen?
2014. jan. 29. 22:58
 14/20 anonim ***** válasza:
1-2 hét önmegtartóztatás után hozzászokna a gyomrod a kevesebb kajához.
2014. jan. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Igen van megoldás, hogy a gyomrod összeszűküljön. Próbáld meg ritkítani az étkezést és üres kalóriákkal is tudsz variálni. Ha éhes vagy, egyél párolt répát, almát, főtt tojást, puffasztott rizst. Fokozatosan le kell csökkenteni a szénhidrát mennyiségét, de nem hirtelen egyszerre. Ha étkezel, akkor próbálj meg minden falatot nagyon alaposan megrágni és lassan enni. A kamilla tea csökkenti a savat, így az étvágyat is.
2014. jan. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Jók a tanácsok, köszönöm! A puffasztott rizs nagyon finom, néha eszem magában is, de a legeslegjobb az a Milka csoki amiben puffasztott rizsdarabkák vannak. Azt kilószámra tudnám enni... Talán azér is híztam ekkorára mert volt/szokott lenni hogy kilószámra tolom a csokit...
2014. jan. 29. 23:12
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem szabad engedni a falásrohamnak...

Mivel egyelőre nagyon sok kalőriát viszel be, így azzal,mogy egész nap eszel alamit nem rontasz a helyzetem.. Tehát egész anp egyél valamit, leheőle ilya, amiben nincs sok kalória, és nem csinál savat(tehát ne almát)

Ha egész nap eszel, de csak eveset, annyit hogy éhes ne legyel, de jól se lakj...

Erre jó megoldás lehet a pattogatott kukorica is (vaj nelkül)

A lényeg,mhogy nem periodikusan eszel, akkor nem lesz ami tágítsa a gyomrod.. Egyszerre ne vigyél be sok folyadékot, hanem azt is elosztva a napra folyamatosam...

Ha beszűkült a gyomrod, akkor lehetne nekiállni a megfelelő étrendnek, és a rendszer bevezetésének az étkezésedben.


Jó ha rostot viszek be az is, mert az teltségérzetet nyújt..

Én nagyon szeretem a sült répát...szoktam nassolni csak úgy is..rá kell jönnöd mit szeretsz, ami jót is tesz, mert tuti van ilyen..


Másrészt rá kellene jönnöd, hogy mi okozza a falásrohamokat, mert ez nem szimplán testi eredetű...


A lassú evésre rászokni nagyon nehéz, de pl édesapám diétáa az volt,mhogy reggeltől délutánig 1-2 zsemlét evett meg(függően attól mennyi és milyen hozzávalóval), de szétosztva a napra falatokra...persze ez neked nagyon drasztikus lenne, ő csak 10 kg-tól akart megszabadulni, (104 kg 193 magas)



Talán ez segítene, de mozgás nelkül nagyon nehez...neked a napi 1 óra séta , nem is intenzív is elég lenne egyelőre.


Sajnos igaza van annak, aki nem hosszú időt jősot neked...ezzel azbütemmel nem biztos,hogy megéled a 30-at

2014. jan. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm hogy mindezt leírtad. Én folyamatosan eszem, végigzabálom a napot, csak reggelire, ebédre, vacsira, meg lefekvés előtt extrém sok kaját eszem meg. Az is baj hogy nagyon gyorsan eszem, keveset rágok, inkább csak nyelek. Jó lenne valami módszer arra hogy lehet lassabban enni, mert ha kaja van a kezemben elfelejtem azt hogy kövér vagyok és nem is gondolok a diétára egy picit sem. :(


A mozgásról meg, egyszerűen nem megy. Fizikai képtelenség. 1 órát nem bírok állni folyamatosan, sétálni max. 8-10 percet bírok, futni meg semmit... Így semmi testmozgást nem bírok végezni, a suliban és nagyon minimális mozgást végzek tesiórákon (pl. ha többiek futnak 5 kört, én lesétálok 1-et)

2014. jan. 29. 23:31
 19/20 anonim ***** válasza:

Kérj segítséget...!

Az iskolában a suliorvos, a házpiorvosod is tud segíteni, plusz nem ártana egy pszichológus..

De legnagyobbsegítség a csakádod volna.. Ők tudnának kontrollálni...


Mozgásra...akkor csak 5-10 percet egyszerre..amennyi megy.. Ekkora súlyt vinni nagyon sok, főleg, a hirtelen sulyválozás a gond,mmert az izomzatod nincs meg hozzá, tehát a szíved sem elég erős...


Tesóm 150 kg-volt tavalyig...ő egyszercsak nem kapott levegőt, csak ez vette rá a drasztikus életmódváltozásra...neki sikerült fejben lejátszania...1 év alatt 55kgtól szabadult meg...

Neki nem voltak ilyen problémái mint neked, az izomzata is megvolt, mire a diétába fogott, mert olyan munkahelye ett( ő 22 éves volt ekkor) őassan hízott meg, a teljes mozgáshiány miatt...

2014. jan. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hú... haver 170 kilósan én nem csodálkoznék ilyen vörös csíkokon...
2014. febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!