Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hasam két oldalán néhány...

A hasam két oldalán néhány hónapja mély, vastag, vörös csíkok vannak. Mik ezek? 16/F

Figyelt kérdés
Kórosan elhízott 16 éves fiú vagyok (kb. 140-145 kg voltam most tavasszal, amikor utoljára mértem). Nagyon sok helyen látok ilyet és az utóbbi időben egyre több csík lett a testemen. Mély, vörös, széles csíkok. Vannak a hasamon, a melleimen, a combomon, a vádlimon, a karomon... El sem tudom képzelni mi lehet az oka...

2013. dec. 27. 20:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A hízást nem bírja követni a bőralatti kötőszövet és szétreped. Amíg aktív a hízás addig ilyen lilás, ha lefogysz világos gyöngyházfényű lesz és keskenyebbek is lesznek. Szóval ez azt jelenti, hogy gyorsan hízol még most is.
2013. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Nem tudom mennyit nyomhatok most, holnap megmérem magam (kíváncsi lettem)! Sok ruhámat kihíztam az utóbbi időben (majdnem mindet), szóval nem csodálkoznék azon, ha sokat híztam...
2013. dec. 27. 20:58
 3/20 anonim ***** válasza:
Striának hívják, és idővel elhalványodnak (nem csak ha fogysz, akkor is ha megállsz a hízásban).
2013. dec. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Kösz. Kétlem, hogy a közeljövőben lefogynék, nem nagyon tudok lemondani az evésről sportolni meg kib*szottul utálok, meg nem is tudok.
2013. dec. 27. 21:19
 5/20 A kérdező kommentje:
Na jó, most megmértem magam, 169,5 kilót nyomok.
2013. dec. 28. 11:26
 6/20 anonim ***** válasza:
Jézusom. Sürgősen orvoshoz kéne fordulnod, ez már bőven az a kategória, amit gyomorgyűrűvel kéne kezelni, ha másként nem megy. Különben egyszer csak eldurran a szíved, és kész.
2014. jan. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ahhoz túl fiatal vagyok, meg túl drága is egy olyan műtét...
2014. jan. 14. 20:52
 8/20 anonim ***** válasza:
60%

És akkor most ülsz, nem csinálsz semmit, és gondosan megvárod, mire "elég idős" leszel ahhoz, hogy eldurranjon a szíved? (Ami amúgy, ne legyenek illúzióid, simán előfordulhat. 170 kilós emberek nem szoktak sokáig élni, főleg nem úgy, hogy egy év alatt harminc kilót híznak. De lehet, hogy majd nem ebbe halsz bele, hanem a zsírmájba, vagy valamilyen cukorbetegség miatt kialakuló szövődménybe - ki tudja.)


Nem akarok kegyetlen lenni veled, de ébredj fel, tegyél valamit, mert nem a vörös csíkok a legnagyobb problémáid, nagyon nem.

2014. jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Jó, egy ilyen műtéthez 18 évesnek kell lenni legalább. 0% az esély hogy én önerőből egy grammot is letudnék fogyni, szóval jobb taktika ha inkább várok 2 évet és megműttetem magam egy ilyen gyomorbypass-szal. Évi 30 kiló hízással számolva is max. 230 kiló leszek addigra, de azért nem fogok meghalni 230 kilósan az biztos! Vannak nehezebb, kövérebb, 300, sőt 400 kilós emberek is, és rajtuk is segített ez a dolog. A pénz az egyetlen amiben gond lehet, de majd összekaparom.
2014. jan. 14. 21:35
 10/20 anonim ***** válasza:

Miért képtelenség?


Nem kell lemondanod az evésről...csak egy részéről...


Ráadásul gyomorgyűrűvel sem fogy az aki nem akar, ismerek olyat akinek van, amúgy tbre csinálták neki.. Annyi, hogy tartja a súlyát...

2014. jan. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!