Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kiskoromban nem kaptam el a...

Kiskoromban nem kaptam el a bárányhimlőt. És felnőttkoromban ha elkapom lesz bajom?

Figyelt kérdés
Nem volt bárányhimlőm kiskoromban és anyut megkérdeztem hogy akkor most soha nem lesz vagy mi. Azt mondta hogy most amíg tizenéves vagyok akkor kapjam el valakitől mert akkor felnőttkoromban súlyosabb problémák is lehetnek.

2013. dec. 28. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Szia.

az én anyukám 54 évesen volt himlős ,amikor én (10) .

nem lett semmi baja és kb 1 hét alatt elmúlt neki meg nem is volt neki csúnya ,mert svéd cseppel kente magát.

De a nagyim egyik munkatársa 45 éves korába kapta el ( 40 éve) és neki övsömöre lett,tehát kijött a himlőből és belement az övsömörbe .

2013. dec. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kondor Judit ***** válasza:
78%
Menj el a házidokihoz és kérj olyan vérvételre beutalót ami megmutatja,hogy van-e ellenanyagod a bárányhimlőhöz.Igaz pénzes kb 2000ft.De megéri mert én is akartam kérni a lányomnak azt az oltást ami bárányhimlőhöz való.Mert ő se volt gyerekkorában b.himlős,és a vérévétel megmutatta,hogy van ellenanyaga így nem lesz b.himlős.
2013. dec. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Ez így elég nagy hülyeség. Ma már van rá oltóanyag, így teljesen fölösleges kitenned magad a betegségnek, mert tizenévesen is kockázatos lehet. Szóval irány a doki és oltasd be magad. Ennyi.
2013. dec. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!