Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az orvosról aki még egy bárányhimlőt sem ismer fel?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 12:33
1 2
 1/12 anonim válasza:
7%
Azt, hogy vette a diplomáját:)
2012. jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Épp a napokban volt egy beszélgetés valami rádióműsorban egy bőrgyógyásszal. A betelefonáló lehordta a kollégát, aki nem ismerte fel, hogy bárányhimlője van a betegnek, azt hitte allergiás kiütés. A doki elmagyarázta, hogy a kezdeti tünetek annyira nem jellegzetesek, hogy tulajdonképpen bármi lehet. Néhány nappal később lehet megfelelően következtetni. A magánvéleményem meg annyi, hogy ember az orvos is, tévedhet ő is.
2012. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Semmi. Ennyiből nem lehet megítélni egy orvost. Az emberek többsége azt hiszi, hogy minden betegség olyan, hogy van x tünete, amit meg kell tanulni, és ha az stimmel, akkor 100%-ig diagnosztizálni lehet. Azért baromira nem ilyen egyszerű ám a helyzet.
2012. jan. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egy orvosnak azért mindent fel kellene ismernie! Még anyum is megállapította hogy bárányhimlőm, pedig neki nincs orvosi diplomája!
2012. jan. 16. 14:25
 5/12 bensdorp ***** válasza:
28%
Anyukád nem találkozott annyiféle nyavalyával, mint az orvosok, és laikusként minden hasonló kinézetűre azt mondaná, bárányhimlő. Teljesen igazuk van az előttem szólóknak.
2012. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A bárányhimlő első tünetei torokfájás, láz. Ebből ugye még képtelenség rájönni, mi lesz.


A következő piros pöttyök még szintén bármi lehet.


A megjelenő hólyagocskáknál kezd valószínű lenni a betegség, de pl. anno rajtam először csak egy jelent meg a mellkasomon, azt rögtön fürdéskor ki is nyomtam, mert azt hittem, pattanás (tizenhárom éves voltam), aztán másnap elég nehezen lett volna felismerhető, nem is jött rá a dokim elsőre nekem sem.


Ahogy előttem is írták, a laikusnak nagyon könnyű bármire bármit rámondani, akinek sok ismerete van valamiről, annak nehezebb, mert sokkal több mindent kell végigpörgetni a fejében. Nyilván nem "jó pont", ha nem ismerte fel elsőre a doki, ugyanakkor ettől még lehet jó orvos, jó ember stb. Ennyiből nem lehet megítélni.

2012. jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 bensdorp ***** válasza:
40%
Annyira nevetséges, hogy az emberek itt nem az alapján pontozzák a válaszokat, hogy helytállóak-e, hanem hogy kihozza-e őket a sodrukból, ha nem adnak önigazolásra lehetőséget. :D
2012. jan. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálam kétszer is "felismerték" a bárányhimlőt, egyszer bejött a diagnózis XD
2012. jan. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja, persze, anyud a háziorvos... Ő nyilván nem találkozott a bárányhimlőn kvül még más, kiütést okozó betegséggel. Ő az, aki mindenre antibiotikumot ad, ezzel ügyesen "kitenyésztve" egy mindennek ellenálló baktériumot. Kösz, anya...

Javaslom, ezután ne is menj orvoshoz, hisz ott van anyu

2012. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De az orvos sem a legjobb a környéken, de mindegy! Már mások is panaszkodtak rá! De egy orvosnak ILLENE FELISMERNI bármilyen betegséget, hiszen ezért kapta a doktori diplomáját!
2012. jan. 19. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!