Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A laboreredményem szerint a...

A laboreredményem szerint a TSH értékem 14,860 mIU/L. Urológus kérte a vizsgálatot. Szerintetek a háziorvoshoz elmehetek az eredménnyel?

Figyelt kérdés
A referencia tartomány 0,400-4,000 között van, szóval az enyém több mint háromszorosa. Gyógyszerrel vissza lehet állítani normális értékre?
2014. jan. 2. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elmehetsz a háziorvoshoz is, ha szerinted jobban ért hozzá, mint a küldő szakorvos. Nem is igazán értem a kérdést. Egyáltalán hogy lett gyanus a dolog, hogy ilyen vizsgálatot kért? Hány éves vagy? A vérvizsgálat előtt megvizsgált az urológus?
2014. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A TSH az agyalapi mirigyben termelődő serkentő hormon. Azért magas, mert a pajzsmirigyed alul működik.
2014. jan. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szájon át be lehet vinni a pajzsmirigy hormont tablettával.

Rendszeresen kell szedni.

Nem volt semmi tüneted ?

Illetve , ha a T3, T4 , ami a pajzsmirigy saját hormonja még így / hogy emelkedett a TSH / normál szinten van a véredben akkor persze még nincs tüneted.

2014. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat először is. Sajnos az utóbbi évben sokszor volt vesekövem, ezért az urológus kért a kőanalízis, röntgen, vizeletvizsgálat mellett vérvizsgálatot is, és ott a TSH-t kérte, mivel az is lehet oka a sűrű vesekő termelődésnek. Most derült ki hogy magas. A szabad T4 ami még ide tartozik az normális értéken belül van. Tüneteim a hajhullás, a megerősödött szőrzet, a meghízás (mondjuk ezt a cigiletételnek tudtam be) és az aluszékonyság. Amúgy 38 éves vagyok és nincs gyerekem. Most nézegetem a neten, hogy endokrinológus szakorvoshoz küldhetnek kivizsgálásra. Na az abban a kisvárosban nincs ahol én jelenleg élek. Szerintetek a háziorvos is tud segíteni a továbbküldésen kívül?
2014. jan. 2. 18:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Most hogy végigolvastam nagyjából a témát, látom, te még csak a lehetséges kivizsgálások elején járhatsz. Kérdés, az urológus hajlandó e továbbküldeni, ha kiderül nem sok köze van a kövednek a TSH-hoz? Viszont a háziorvos nem mondhat le rólad. Én elmennék hozzá is...viszont elmondanám, hogy az urológustól jutottam ide. Szal nehogy valamilyen kettős kezelés alakuljon ki.
2014. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: azért a 14,86 nem olyan veszélyes, de utánna kell járni. És a cigi elhagyása nem okoz elhízást. Magam is letettem a cigit...és havonta termelek követ. Érdekes amit írsz...
2014. jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindenképpen elmegyek a háziorvoshoz is. Én nem tettem összefüggést a cigi és a vesekő között. Azt írtam, a cigi letétele után híztam nagyjából 10 kg-ot. Keresztapám aki 55 évig szívta hízott 25 kg-ot. Igenis lehet hízni a cigiletételtől. Sok embertől hallottam. A vesekő az nem a hízástól van, mivel nagyon soványan is simán volt kövem.
2014. jan. 2. 19:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp menj el a háziorvosodhoz , később úgyis az ő kezébe kerül minden. Hónapok óta ilyen magas lehet, de lehet hogy évek óta 5-7-es között van.

Azért is menj el a háziorvosodhoz, hogy adjon pajzsmirigy Uh-ra beutalót, hogy mire eljutsz az endokrinológushoz meglegyen ez az eredmény is. Az UH során lemérik, hogy mekkorák a pajzsmirigy lebenyek, van-e benne esetleg göb.

2014. jan. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak lett igaza. Ma voltam a háziorvosnál, adott beutalót az endokrinológiára, ahova időpontot kell kérnem. Mondta, hogy nem rögtön kapok majd, addig viszont itt helyben megcsinálják a pajzsmirigy UH-t a jövő héten, hogy meglegyen annak is az eredménye. És valóban ha visszagondolok a tüneteim alapján már jó ideje magasabb lehet az érték. Remélem tudnak majd segíteni beállítani. Köszi a válaszokat még egyszer!
2014. jan. 3. 18:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, szépen beállítható. A fokozatosság a lényeg, nem kell azt várni, hogy 2 hét alatt normalizálódjon az érték, mert akkor a szervezeted azt érzi, hogy "átcsapott" a pajzsmirigyed túl működésbe. Ezt tudjuk, hogy nem igaz, csak már évek alatt ezt szokta meg. Szóval engedni kell egy pár hónapot.

Örülök, hogy ilyen gyorsan kaptál UH lehetőséget.


/2,3,8-as válaszoló/

2014. jan. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!