Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges, hogy égési...

Hogyan lehetséges, hogy égési sérülésre kenem az aloe vera növény nedvét, és mégsem tapasztalok javulást, vagy változást?

Figyelt kérdés
Annyi jót hallottam már az aloe veráról, hogy gyermekem égési sérülésére 1 hete elkezdtem a gyógyszertári kenőcs helyett azt kenni, de nem látok változást. Mondjuk a gyógyszertáritól sem, de erről annyi jót hallottam, hogy csodát tesz, meg mittudomén, hogy most elbizonytalanodtam. Most vettem a növényt decemberben, nem lehet, hogy ez egy túltenyésztett, tápoldatozott fajta, és nem úgy hat, mint mondjuk egy régebbi, otthon ápolt növény? Vagy csak több idő kell a látható hatásához?
2014. jan. 2. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
vagy csak végre rá kellene jönni, hogy nem kell mindent elhinni amit nőklapja ír...
2014. jan. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ugyanis én sokat használom az aloét, sztem jó. Pont szenteste égettem meg a kezem olajjal, és nem kicsit. Nagyon hamar elmúlt a fájdalom és nem is lett túl csúnya.

Milyen sűrűn kened? A sérülés után azonnal elkezted kenni? Hogy csinálod? Mindig frisset használsz?

Lehet, hogy vmi selejtet szereztél be, nem tudom.

2014. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy az aloe nem csodaszer!

Te meg, kedves 1., gondolom még közelről nem láttál aloét...

2014. jan. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
van is saját termesztés rengeteg más gyógynövény mellett az üvegházamban, de egy olajfröccsenés és egy komolyabb égési sérülés között gigászi különbségek lehetnek... ha szerencsétlen gyereken (akik mellesleg gyorsabban regenerálódnak mint egy felnőtt) 1 hete változatlan méretű az égési sérülés, az gondolom nem egy olajfröccsenés, hanem valami komolyabb baleset eredménye, én biztosan nem házi praktikákkal kísérleteznék ha a gyermekemről lenne szó, arra ott a saját testem...
2014. jan. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Az igazi aloe vera valóban nagyon jó többek között az égési sérülések kezelésére is.Az a kérdés, hogy Te milyet vásároltál.Meg persze azt is tudni kell, hogy ez egy szubtrópusi növény, így a beltartalma sem teljesen egyezik az itthoninak az eredetivel (más talaj, kevesebb napfény stb).Tudod, mint az eredeti és a magyar narancs.Nekem is van itthon cserépben, de én a szuptrópusiból készült termékeket (égésre pl krémet, sprayt) használom.Ezek gyorsan hatnak és az égés nyomait is jól eltöntetik.Érdemes otthon tartani akár a házi elsősegély csomagban is.Jobbulást a gyermekednek!
2014. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves Sperserus! Köszi a jóindulatot! Természetesen jót akarok a gyereknek, de mivel az orvos által felírt kenőcsnek szintúgy nem láttam semmi hatását, ezért próbáltam meg az aloa verát. Ha azzal nem ártottam, remélem, ezzel sem. Egyébként meg ez nem friss seb (már nem is seb, csak ha viszketés miatt néha megvakarja, és belekap), 1 hónapos, és az első heteket a kórházba járással töltöttük, ott kötözték át mindig.
2014. jan. 4. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!