Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyukám nem enged el orvoshoz...

Anyukám nem enged el orvoshoz suli miatt, de így meg végig köhögök minden órát. Mit mondjak neki, hogy elengedjen? Vagy tényleg nem kéne?

Figyelt kérdés
Lassan 1 hónapja köhögök és fújom az orrom megállás nélkül. Karácsony előtt teljesen berekedtem, és talán 26-a körül kezdett normálissá változni a hangom. Azóta éjszakánként 2-3 órát folyamatosan végig köhögök, alig tudok aludni. Holnap első óra elején el szeretnék menni orvoshoz, de anyu nem engedi suli miatt. Egyébként minden nap eszek paprikát, narancsot, teát iszom, citromos mézzel is próbálok enyhíteni, és szoktam bevenni gyógyszert is köhögésre. 13/L

2014. jan. 7. 22:26
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és napközben is 2-3 perces köhögőroham szokott rám jönni, alig kapok levegőt, persze barátaim szerint vicces
2014. jan. 7. 22:27
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen orvoshoz kell menni, ad igazolást a távollétre. Valószínűsíthető, hogy tüdőgyulladásod van láz nélkül, még szívizom gyulladás vagy hasonló komolyabb következmény is lehet belőle. Anyukád nem adott legalább köhögés csillapító gyógyszert ?
2014. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az osztályfőnökkel, és nézd meg, mikor rendel az iskolaorvos. Az az iskolán belül van, úgyhogy anyukád nem annyira tudja megakadályozni, hogy odamenj.
2014. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
En is 2-3 hete kohogok es a szuleim orvosok. Nem adnak gyogyszert, inkabb marad a tea, az inhalalas, a narancs, c-vitamin, a legjobb ami nekem a tegnap bevalt az ,hogy beteszed a mikrohullamsutobe a sot, felmelegited, beleteszed egy zokniba vagy valamibe amit meg lehet kotni es rajtahagyod a mellkasodon amig ki nem hul . :)
2014. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden iskolában van iskolaorvos. Egyébként én 10 éves korom óta egyedül járok orvoshoz, ergo engedélyt sem kértem soha anyámtól, én érzem, hogy mikor vagyok rosszul...
2014. jan. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

első válaszoló: de adott, de nem használt. és öcsém műköhögésére használták el az összeset, tehát már szerintem nincs is

második: hát nem nagyon szeretem az iskolaorvost, mert igazából biosz tanár, és... nem tudom folytatni, lényeg hogy szerintem nem is venne komolyan. Orvosom szimpatikusabb.

2014. jan. 7. 22:34
 7/10 A kérdező kommentje:

negyedik: anyu kiakadna, de azért köszi:p

ötödik: szerintem is az lenne logikus

2014. jan. 7. 22:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Torkod milyen? Piros, be van dagadva? Mert reflux is produkalhat ilyet. Ha ilyen régóta van, akkor maximum bakteriális fertozesed lehet, ha egyáltalán fertőzés. Nekem hónapok óta piros a torkom, bár nem kohogok de valószínu, hogy a sáv miatt van. Mindenesetre full-orr-gegesz. 20mp alatt megnézi a gegedet(én oklendeztem tőle) nehogy gegetalyogod legyen. Ám ha ilyen orvoshoz mész az biztos fog ilyen vizsgálatot csinálni. A háziorvos sz...t se ér, antibiotikumot és beutalót ír fel vervetelre.
2014. jan. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a tököm az, hogy nem enged anyukád orvoshoz? Így NE is járjál iskolába, mert összefertőzöd a többieket. Én a helyedben az osztályfőnökömhöz fordulnék, hogy ez a problémám, és legyen szíves hívja fel anyámat, hogy gondolkozzon már.
2014. jan. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ma reggel még ágyban fekve megkértem anyut, hogy hadd menjek orvoshoz, megengedte, és háziorvos szerint arcüreg gyulladásom van.:)

köszönöm a válaszokat!

2014. jan. 8. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!