Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki elájul, és egyedül...

Ha valaki elájul, és egyedül van otthon, vagy nem veszik észre, és nem ébresztik fel, az meghal, vagy egy idő után magához tér?

Figyelt kérdés
2014. jan. 11. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy mitöl ájult el.

Mindkét dolog lehetséges.

2014. jan. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És aki ájult már el, az mit érzett előtte? Vannak tünetek, amikből érzed, hogy el fogsz ájulni, és akkor leülsz vagy lefekszel, nehogy eless és megüsd magad?
2014. jan. 11. 11:53
 3/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk alacsony vérnyomás miatt. A családomban elég sokunknak(köztük nekem is) alacsony a vérnyomása.
2014. jan. 11. 11:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ájulás csak pillanatnyi eszméletvesztés, mihelyst vízszintben vagy és kap az agyad vért, magadhoz térsz.

NE keverjük más eszméletlenségekkel, pl stroke vagy agyvérzés, az is elesik, de nem elájul.

2014. jan. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ.

Ha valakinek lemegy a vércukra vagy a vérnyomása az viszonylag hamar magához térhet úgy ahogy. De van olyan helyzet amikor ájulásnál annyira megüti magát hogy egy időre úgy marad. Akkor úgymond "alszik" de még akkor is sok mindentől függ hogy meghal-e az illető vagy nem.

Én is ájultam már el itthon nagy meleg volt éppen lement a vércukrom épp indultam hogy igyak valamit mert éreztem hogy szédülök hirtelen legyengültem meg kezdtem homályosan látni. Szerencsére ájulásnál pont jókor voltam jó helyen épp a nappaliban voltam és gyors rádőltem a kanapéra. Akkor ájultam el hirtelen vesztettem el az eszméletem, nem tudom meddig voltam úgy szerintem max 1-2 percig de amikor magamhoz tértem szédültem, hányingerem volt, akkor ittam vizet amikor már lábra bírtam állni meg gyors ettem egy kis szőlő cukrot. Az viszonylag rendbe hozott elég hamar, amikor már éreztem hogy van bennem erő gyors lezuhanyoztam langyos vizzel hogy lehűstem magam. Utána már semmi bajom nem volt.

2014. jan. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ájultam már el buszon majdnem többször.. villamoson több percig eszméletlen voltam volt hogy egyedul voltam itthon is elajultam meg utcan is ajultam mar el tobbszor ha èrzem hogy mindjart összeesek azt hajtogatom magamba hogy "nemfogok nemlesz semmi " es arrebb allok vagy leulok elterelem a figyelmem es altalába bevált :)
2014. jan. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pontosan,kedves 4.! Ájulásból néhány percen belül magához tér az ember,amikor "elfekszik" és az agyába kellő mennyiségű vér jut. Sokan mondják rá,hogy egy "önmagát gyógyító állapot". Ez igaz az alacsony vérnyomás miatti ájulásra is. Előtte általában azt érzi az ember,hogy verejtékezik,szédül,hányingere lesz. Ha ilyenkor lefekszik nem fog elájulni. Más az eszméletvesztés,ami vízszintes helyzetre nem rendeződik magától és gyakran előjele sincs.
2014. jan. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!