Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Amputálták a nagylábujjam és...

Amputálták a nagylábujjam és még mindig olyan érzésem van, mintha még ott lenne, miért van ez?

Figyelt kérdés
Hallottam olyan "betegségről", amit fantomvégtagnak neveznek, ebben szenvednék esetleg? Olyan érzésem van, például ha közelitek egy asztal fele, hogy beverhetem a lábujjam, holott az már nincs is a közegben. Valami ötlet, hogy ezt hogyan lehetne megszüntetni? Az amputálás üszkösödésnek (gangréna) indulás következtében történt. Ha itt nem sikerül választ kapnom, orvoshoz fordulok megint csak. 39/F

2014. jan. 12. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg kérdező ez természetes dolog.Sajnos ez a jelenség még évek múlva is meg lesz.Nem lehet megszüntetni.Csökkenni fog ez az érzés gyakorisága de teljesen nem fog elmúlni.Apukámnak 8 éve vágták le a lábát de még néha most is fáj neki.
2014. jan. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A fantom érzés normális, az idegvégződések miatt van. Néha nagyon hosszú idő mire rendeződik.
2014. jan. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a lábam amputálták, combban.

Ha nincs fenn a protézisem, akkor vagy befáslizom, vagy egy harisnyanadrágot húzok rá. Ez csökkenti a "fantomot"

2014. jan. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen ez mindenkinél így van. egyik jó barátomnak most amputálták az egyik ujját ő úgy érzi, hogy mozgatni is tudja... Utána olvastunk és sok tényező függvénye, de legtöbbhelyen azt írják legalább 1 év, de lehet,hogy tlejesen soha nem fog elmúlni.
2014. jan. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez természetes dolog,fantomfájdalomnak nevezik.Nekem is sokáig megvolt,éjszaka nem tudtam aludni.De aneszteziológus tud rá írni gyógyszert,ami csökkenti.Én Teperin,és Tisercin gyógyszereket kaptam,szinte teljesen megszűnt.2012-ben amputáltak.
2014. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a lábamat amputálták, combban. Nekem is néha előjön. Ha a csonkvéget masszírozom, elmúlik. Az éjszaka az tényleg nehéz néha. Ha felhúzok egy harisnyanadrágot, akkor nem jön elő.
2015. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
fantomfájdalomnak hívják ezt. még jóhogy csak a lábujjadat vágták le. így kezdődött az ismerősömnél is, aztán elfertőződött és comb felénél vágták le. és még 3 év után sem stimmel a dolog. még mindig váladékozik. nem gyógyul be teljesen talán sosem.
2015. okt. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!