Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen az a pánikbetegség?

Milyen az a pánikbetegség?

Figyelt kérdés
Honnan tudhatom, hogy nem vagyok pánikbeteg? Vagy honnan tudom, hogy az vagyok?
2009. dec. 1. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:

ez az én esetem!!

Hányingerrel kezdődik, de elmúlik miután beveszek gyógyszert.

Ha rosszabb eset akkor bal kar zsibbadás, szív dobogás. Ha pedig a legrosszabb akkor ez együtt és halálfélelem is.

3 éve tart.

2009. dec. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A pánikbetegség fizikai tünetei a következők:


-reszketés

-szivdobogás érzés vagy szapora szivmüködés

-izzadás

-mellkasi fájdalom

-légszomj

-fulladásérzés

-hányinger

-görcsök

-hasmenés

-szédülés

-kézzsibaddás

-hidegrázás vagy hőhullámok

-fejfájás

-depeszonalizáció(olyan érzés mintha elszakdtál volna

saját testedtől)


Ha ezek közül bármelyiket észleled magadon nem kizárt

hogy pánikbeteg vagy.

2009. dec. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát azért nem egészen.

Én pl izzadni futás után is szoktam...

Szóval a "közmegegyezés" szerint legalább 4 tünetnek kell egyidejűleg fennállnia ezekből. Ha a pánikrohamokból legalább 4 van havonta, vagy legalább egy, de azok között intenzív szorongás van az esetleges következő roham miatt, akkor pánikbetegségnek nevezik. Talán a legszörnyűbb "lelki" betegség az összes közül. Az idézőjel azért, mert természetesen kémia-biológiai oka van, mint minden betegségnek.

Ha pánikrohamod lesz, na azt nem fogod összetéveszteni semmivel. Nem tudod, mi bajod, irtó rosszul vagy, futnál ki a világból, azt hiszed mindjárt összerogysz és eközben őrülten félsz.

Csak az utóbbi pár évtized óta kezelhető, sőt hatékonyan csak kb 15-20 éve. Egyesek szerint nem lehet belőle kigyógyulni, csak tünetmentessé válni, de leggyakrabban csak azt is folyamatos gyógyszerszedéssel (antidepi)

2009. dec. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Sokat segítettetek! Tényleg.
2009. dec. 2. 16:17
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem nagyon sokszor zsibbad a kezem. régebben a jobb,mostanába a bal. ez lehet h pánikbetegség? 13/L
2009. dec. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!