Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vesegörcs? Vagy csak megfázott...

Vesegörcs? Vagy csak megfázott a derekam?

Figyelt kérdés

Tegnap délután kezdődött a dolog, elkezdett fájdogálni a derekam, de csak ilyen tompán. Leginkább hátul a veséim környékén, mindkét oldalon egyformán. Egész nap ülőmunkát végzek, ergo nap végére rosszabbodott a folyamatos görnyedéstől. Este a forró vizes zuhany kicsit javított rajta, éjszaka nem zavart, tudtam aludni tőle, reggel mikor ma felkeltem, nem éreztem semmit. Ahogy persze járkáltam ma meg megint görnyedtem, megint elkezdett fájni, leginkább görcsölni, a hasam/gyomrom irányába is kihatva. Hol intenzívebben, hol tompábban, hol meg elmúlt, de egész nap ez ment. Bevettem cataflamot, de nem ért semmit, és egyszerűen nincs olyan testhelyzet, ami segítene most. :/ Gondoltam arra is, hogy megfázott a derekam, mert valamelyik nap leizzadtam és úgy érte hideg a derekamat, szóval nem tartom kizártnak. Ti mit tudtok javasolni? Orvoshoz kéne mennem, tudom, de egyszerűen most a munkahelyem miatt nem tudok eljutni oda + utolsó vizsgákra kell tanulnom...


22/L



2014. jan. 15. 23:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs olyan dolog, hogy "megfázott a derekam". Baktériumok vannak meg vírusok. Ha "megfázott a derekad", az húgyúti (vesét érintő) fertőzést jelentene, erre utalnak egyébként a tüneteid. A másik dolog, ami lehet, az mozgásszervi probléma (gerinc). Vesegörcs nem jelentkezik egyszerre mindkét oldalon. Valóban orvoshoz kéne fordulnod, erre nincsen otthoni gyógymód, ezen kívül elég nagy bajt okozhatsz, ha tényleg a vese érintett, és nem mész. Az utolsó vizsgák ki tudják várni azt a negyedórát, amíg bejutsz az orvoshoz és megvizsgál.
2014. jan. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a vfurcsa, hogy normálisan tudok "üríteni", nem fáj, nincs kellemetlen szag, se szín, semmi. Amúgy mára már azért lényegesen javult a dolog, még mindig érzem, de például tegnap ilyenkor már meg akartam kb. halni. Egyre inkább abban vagyok biztos, hogy mozgásszervi, mert helyváltoztatáskor mérséklődik. De nem vagyok orvos, ha holnapra nem múlik el, elcammogok hozzá. Köszi a választ!
2014. jan. 16. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!