Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy veszélyeztetett terhes...

Ha egy veszélyeztetett terhes nőnek amit felírnak gyógyszereket az veszélyes lehet a magzatra!?

Figyelt kérdés
tehát mentális problémái lesznek később a gyereknek stb így értem.

#terhes #veszelyeztetett.
2014. jan. 4. 01:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben igaz. A gyógyszereknek mindig van kockázata, de nemcsak a veszélyeztetett terhesek babáira van hatással, hanem a problémamentesekre is.

És lehet, hogy valahol bajt okoz, valahol meg ugyanaz a gyógyszer nem. És lehet, hogy nem is a gyógyszer okozta a bajt, csak ráfogják, mert utólag nem lehet bizonyítani. És gyógyszer nélkül is születhet beteg baba.

Terhesség alatt érdemes kerülni a gyógyszerszedést, ha mégis muszáj, csak orvosi utasításra lehet szedni, és mindig mérlegelni kell, mi jelent nagyobb veszélyt az anyára és a magzatra: a betegség, amire kapja a nő a gyógyszert, vagy a gyógyszer esetleges mellékhatása. Értelemszerűen a kisebbik rosszat kell választani.


Pl. fejfájásra nem szabad bevenni gyógyszert, mert árthat a babának, de magas láz esetén kötelező bevenni ugyanazt a gyógyszert, mert a láz nagyobb eséllyel okozhat vetélést.

2014. jan. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az áldozat akiről szó van az én vagyok az a kisbaba.Most 24 éves elmúltam tavaly.
2014. jan. 4. 01:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Léteznek olyan gyógyszerek,amik kifejezetten teratogének (magzatkárosítóak) vannak olyanok,amik nincsenek hatással a magzatra és vannak,amik lehetnek,de nem biztos. Azért terheseknek (mindegy,hogy veszélyeztetett vagy sem)kifejezetten teratogén gyógyszert nem írnak fel,hacsak az anya élete nincsen veszélyben. És ha olyat kap aminek lehet ilyen hatása azt azért el szokták mondani mielőtt felírják. Milyen gyógyszerről van szó?
2014. jan. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
azthiszem ilyen gyógyszerei voltak az édesanyámnak hogy:Ferroplex Seduxen Folsav meg még mitudom én hogy még mik ...biztos voltak még csak hirtelen amit mondtak a szüleim meg láttam a korabeli zárójelentést.ez jutott eszembe
2014. jan. 4. 09:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Folsavat minden terhesnek,vasat szinte minden terhesnek adnak,nyugtatót pedig elég gyakran,mert az görcsoldó és izomlazító is. Nem hiszem.hogy ezektől lenne a mentális probléma.
2014. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
jó most nem tudom fejből az összes gyógyszerelését de olyan sokat szenvedtem már ezelőtt 10-20 évvel is a gyámoltalan hülye szerencsétlen viselkedésem miatt mindenkitől félek aki egy kicsit határozottabb.még páréves pici koromban is ilyen nem normálisabb voltam.
2014. jan. 4. 20:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondok valamit. Az én lányom hasonló,mint te és nem szedtem semmilyen gyógyszert. Szinte biztos,hogy nem attól vagy ilyen. Mindenesetre menj el pszichológushoz (ő is jár) sokat segít!
2014. jan. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
voltam vagy félévet összesen folyamatosan de nem éreztem pozitív hatását a pszichológus szakemberhez való járáshoz.
2014. jan. 4. 21:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem a neked megfelelőt találtad meg.
2014. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
azért köszi a hozzászólásaitokat .
2014. jan. 7. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!