Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha megeszem a higanyt meghalok...

Ha megeszem a higanyt meghalok?! : ) -komolyan kérdezem-

Figyelt kérdés
2014. jan. 16. 23:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Még senki sem próbálta te lennél az első a neved bekerülne a történelem könyvekbe meg egy sírkőre
2014. jan. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Yéhéé !! Akkor kipróbálom !! :DD
2014. jan. 16. 23:51
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
szerinted miért lett betiltva a higanyos hőmérő? hmm?
2014. jan. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Jó nagy marhaságot csinálnál. Először is fogalmam sincs, hogy mennyi lenne az a mennyiség ami halálos dózis.De marha sok az biztos. Egyet viszont tudok, hogy a higany a nehéz fém kategóriába tartozik, és ha nagy mennyiségbe fogyasztanád lehet, hogy soha nem ürül ki a szervezetedből. Ám ha mégis ettél, akkor S.O.S doktorhoz!
2014. jan. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem próbálták :)


"A vízbe kerülő higanyvegyületek a halak szervezetében felhalmozódtak (kumulálódnak). Az első furcsa tüneteket az 50-es években a település macskáin figyelték meg, őrülten nyávogtak, köröztek, vergődtek, majd a vízbe vetették magukat. Az emberek ujjai és az ajkaik részlegesen megbénultak. Elkezdtek remegve járni és érthetetlenül ordibálni. Sokakat erős fejfájás gyötört, nagyothallás lépett fel náluk. Látókörük beszűkült, görcsrohamaik lettek, majd kómába estek. A terhes nők egy részénél koraszülés, más részénél vetélés, halvaszületés, esetleg a megnyomorító deformításokkal születő gyermek következett be. ... 1962-re hivatalosan 46 halálesetet és további 71 súlyos esetet ismertek el."

[link]


Ez is érdekes lehet:

[link]

2014. jan. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Neeee teddd még van miért élned gondolj a vöcsök madárra hát nem jópofa ahogy a fejét a vízbe hordja?
2014. jan. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Utolso, te jol kilehetsz bacod...:D
2014. jan. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Még 14éves koromban az egyik barátom italába belecsempésztek kb 2-3 borsószem nagyságú higanyt. Nem vette észre és az italt megitta. Következménye: Teljes totál hasmenés 15 percen belül. Ezenkívül émelygés fejfájás, hányás.Jó nagy marha volt aki belecsempészte.Még jó, hogy a srác megúszta. Bár azt mondta a doki, hogy ennek még lehetnek toxikus hatásai. Na így gondolj ilyen, és ehhez hasonló ökörségekre.
2014. jan. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

sok marhadágot összeirogattok...

40 valahány fok felett párolog, és csak a gõze mérgezõ. ez alatt a hõmérséklet alatt, egyszerûen olyan módon vonzzák egymást a részecskéi, hogy nincs neki semmi élettani hatása. (ez amúgy általános iskola)

Eggyes városi legendák szerint ha lenyeled, akkor jó gyorsan áttfolyik rajtad a súlya miatt és hasmenésed lesz... ezt én nem hiszem, merta belek nem mindenhol lejtenek szerintem... amúgy a hala és egyéb szervezetekben felhallmozódott higany nem vegytiszta higany, hanem különbözõ vegyületek amik a higany gõzbõl jönnek létre...

szerintem, ha lenyeled nem történik semmi, nekem van otthon 3 deci vegytiszta higanyom, higanykapcsolókból gyûjtöttem kamasz koromban, rengeteget játszottam vele, de lenyelni sosem jutott eszembe.

2014. jan. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Keress rá arra, hogy higanymérgezés. Hidd el, nem kell az neked.
2014. jan. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!