Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet ez kicsit rasszista...

Lehet ez kicsit rasszista kérdés de: a kutyát el lehet altatni ha nagyon beteg, az embert mért nem?

Figyelt kérdés
Szerintem a kutyának is és az embernek is ugyan olyan rossz ha haldoklik pl rákban. Lehet ez hülye kérdés, de ha az ember eutanáziát büntetik, akkor a kutyákat miért lehet elaltatni? Főleg hogy az embernek ugye van saját szabad akarata, és ha ő nem akar tovább kínlódni, mért nem lehet?
2009. dec. 2. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Több országban már lehet.

A passzív eutanázia tulajdonképp itthon is gyakorlat. A menthetetlen betegeket hazaküldik a kórházból otthon meghalni. Vagy hospice-okba. Nem kezelik már, ha semmi értelme, csak a fájdalmat csökkentik.

2009. dec. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De úgy konkrétan "elaltatni" miért nem lehet? Miért jó az hogy hetekig, hónapokig üvölt a fájdalomtól valaki? Mondjuk ezt lehet nem ebbe a kategóriába kellett volna írnom.. csak felháborítónak tartom hogy a szerencsétlen kutyát(még ha jobb is neki) csak úgy elaltatják, az emberek meg szenvedjenek
2009. dec. 2. 19:30
 3/10 anonim ***** válasza:
ennek nincs köze a rasszizmushoz az egész más dolgot jelent nézz utána
2009. dec. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom, csak máshogy akartam kérdezni, úgy hogy az lenne...:D (kóborkutya vs csövesek...)
2009. dec. 2. 19:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért,mert a magyar alkotmány szerint az embernek joga van élni,életben maradni,hiszen képzeld csak el, kidobnak otthonról,csöves leszel,és valaki meg el akar altatni téged mert beteg vagy...Te se mennél bele.Mellesleg ez se rasszizmus,amit az utolsó kommentedben írtál. A rasszizmus az illető bőre színével vagy rasszbeli hovatartozásával kapcsolatos negatív etnikai diszkrimináció.
2009. dec. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: Amúgy ezen én is gondolkodtam már. Szerintem jó lenne az eutanázia, én nem ítélem el. Ad egy. Kettő meg,egy kutya mégsem ember. Nincsenek annyira összetett érzései mint egy embernek a tudomány mai állása szerint,tehát nem minősül értelmes és érzelmi lénynek,noha kétségtelenül az.Sajnos az emberek hajlamosak ilyen kérdésekben rossz törvényeket hozni.
2009. dec. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát elég szomorú, hogy így gondolják. Szerintem a kutyáknak ugyan úgy, sőt talán több joguk van az élethez...
2009. dec. 2. 20:23
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

A kutyákat ne keverjük ebbe bele mert más tészta. Szerintem ez leginkább a keresztény egyházak "áldozatos aknamunkájának köszönhető.


Annak ellenére , hogy személyesen eléggé viszolygok a dologtól úgy gondolom, hogy megfelelően szabályozott keretek között (orvostudomány jelenlegi állása szerint gyógyíthatatlan betegek....) igenis engedni kéne.


orvos

2009. dec. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

embereknél azért nem, mert az büntethető ha véget vetsz egy ember életének. és mindegy h azt miért tetted. és az orvost sem lehet felruházni ezzel a hatalommal.

és a kutya az nem ember. az ember feljebbvaló a kutyánál. a kutya az csak egy állat. természetesen én ezeket nemígy gondolom, csak a tényeket írom le. egy kutya néha 100szor többet ér némelyik embernél.

ha a véleményem is érdekel, én engedélyezném az eutanáziát az emberek között is.

2009. dec. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

keresztény egyházak "áldozatos aknamunkájának köszönhető.


??? ,ert régen megölték az embereket ha beteg volt?? szóval az egyház elérte, hogy ne öljék meg az haldokló embereket úgy mint régen? nem is tudtam, hogy régen volt ilyen...

2009. dec. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!