Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a dohányzókat lehet piszkál...

Ha a dohányzókat lehet piszkálni, akkor az elhízottakat miért nem?

Figyelt kérdés
Mindkettő egészségtelen, de a dohányzókat meg lehet szólni, küzdeni azért, hogy hagyják abba, társadalmilag elfogadott ez a hozzáállás, míg az elhízottakkal szemben ez tapintatlan dolognak számít. Nem a kis túlsúlyról van szó, hanem a konkrét elhízásról, amit nem lehet a genetikára fogni, életmódbeli kérdés.
2014. jan. 19. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerinted őket nem piszkálják?
2014. jan. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak hogy az elhízottak piszkálása gonosz dolognak számít a társadalom szerint, a dohányosoké viszont nem, sőt, támogatják.
2014. jan. 19. 13:29
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Mert a túlsúlyosak csak magukat ölik meg, míg a dohányosok a körülöttük élőket is.
2014. jan. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Aki sértésként veszi azt hogy őszintén meg mondom hogy fogyjon mert kövér, és lehet hogy Ő magát csinosnak látja, de közben a külvilág máshogy látja, az nem az én bajom. A kövér embernek először azt kell megértenie hogy nem jó, nagyon nem, ahogy épp él.

21/F

2014. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A dohányzás saját döntés, a kövérség nem feltétlen. Van egy csomó betegség, amik azzal járnak, hogy csúnyán elhízik az illető, de ezt ránézésre nem lehet megállapítani. Viszont aki zabál mint az állat és attól kövér, azt szerintem igenis piszkálják eleget.

A kérdés amit felvetsz inkább az alkoholizmusra vonatkoztatható. Én azt látom, hogy tök természetes manapság, hogy az emberek vedelnek, a bulikhoz hozzátartozik a részegség, és ha te nem szereted a szeszt, már-már furán néznek rád, pláne ha férfi vagy. Egyszerűen "illik" piálni. Na engem ez zavar.

2014. jan. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyiket sem piszkálni kell, hanem a konkrét veszélyeket elmondani.

Bár, amikor a képembe fújják a füstöt én is visszaszólok és nem is akárhogyan , igaz szemtől szembe annak a személynek, vagy ha a liftbe dohányzott valaki és utána én megyek a 7.-ik és befulladok / aszthmás vagyok/.

Egyébként a kövéreknek is beszólnak és nem is akárhogyan , mennyi Túlsúlyos tini éppen ezért visszahúzódó, szorongó. Lehet, hogy te csak a másik oldalt érzed a bőrödön, kérdezz meg olyat akit jól ismersz, jó viszonyban vagytok és elhízott. Regélni tudna, hogy milyen megjegyzések érték már.

Bár én is szívesebben vagyok egy légtérbe egy elhízottal, mint egy éppen dohányzó emberrel. Most őszinte voltam.


Én is dohányoztam korábban, viszont a barátaim nem. Amikor elmentünk 7-10 napos kirándulásokra nem vittem cigit, mert nem akartam, hogy szagolják a büdös bagószagomat valamint a szállodai szobában sem gyújtottam volna rá. Szerintem illetlenség lett volna a részemről.

Nem is kaptam megszólásokat sosem. Az, hogy a többi cigisre mit mondanak az nem az én vétkem, nem vettem magamra. Úgy gondolom, hogy magamon kívül másnak nem igazán ártottam vele. Viszont magamnak sokat !!

2014. jan. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Am engem nem zavar a dohányos, amíg nem az én pofámba fújja a füstöt. De sajnos a legtöbb lesz...ja, hogy másokat zavar, na ez a baj velük. A kövér legfeljebb az esztétikai érzékemet sérti, elfordulok, azt kész.
2014. jan. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kövérség nem csak az ember saját döntése. Hiába élek egészségesen, sportolok, akkor se leszek soha igazán vékony, ahogy a családban senki sem. Viszont arról tudok dönteni, hogy bagózok e vagy sem.

a túlsúlyos az csak önmagára veszélyes, a dohányos viszont minden körülötte élőre. Ha nem bagóznának mindenütt, akkor nekem semmi bajom nem lenne velük, viszont alig lehet úgy kilépni az utcára (Pesten) hogy ne folyamatosan kelljen cigifüstöt szívnom.

2014. jan. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!