Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miben különbözik a svéd a...

Miben különbözik a svéd a gyógy és a sport masszázs?

Figyelt kérdés

Szeretnék elvégezni egy masszőr tanfolyamot csak nem tudom melyiket válasszam.

A Svéd masszázs "csak" 60K a gyógy és a sport együtt kb. fél millió...



2014. jan. 20. 20:30
 1/3 zsoltisan90 válasza:

A svédmasszázs 5 fogása sorrendben a következő:

Simítás, dörzsölés, gyúrás, ütogetés és vibráció. Ezek az ellazulást valamint az izmok görcsös állapotának megszüntetését segítik elő, fájdalmat csillapítanak. A svédmasszázsnak van meghatározott menete, de a szabályokon belül ez változtatható.


A gyógymasszázs alapja a svédmasszázs plusz hozzájönnek még kötőszöveti fogások, de ide tartozik még a kötőszöveti és a szegmentmasszázs amikkel specifikus betegségek gyógyulását érhetjük el. Ezen kezelésekneknek pontosan meghatározott menete van és először mindíg egy diagnosztikai masszázszsal kezdünk mely alapján "felderítjük" a kezelendő területeket (izomspazmusok, letapadások).


A sportmasszázs pedig a teljesítmény fokozását hivatott szolgálni, főként gyúró fogások alkalmazásával.


Választásodat az befolyásolja, hogy mire szeretnéd a tudásodat használni! ;)

2014. jan. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha jól értem a svédmasszázs pusztán öröm és fájdalom enyhítésére szolgál, amivel kellemes perceket tudok embereknek okozni.


A gyógymasszázzsal gyógyítok milyen meglepő .. :))


A sporttal meg teljesítményt növelek.


Nos néztem tanfolyamokat meg videókat nekem a svéd jön be most a legjobban.

Szerinted ellehet benne helyezkedni ?

2014. jan. 21. 19:50
 3/3 anonim ***** válasza:
el lehet, de nem fognak kapkodni érted.. szóval nem egyszerű.
2014. jan. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!