Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, hogy például...

Mit lehet tenni, hogy például ne legyünk rákosak, daganatosak, ne kapjuk agyvérzést, szívinfarktust stb?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 20:43
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
72%
Jo géneket kell örökölni
2014. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%

Egészségesen táplálkozol (főleg bio), sportolsz, természetes alapanyagú termékeket (kozmetikumok, ruházat) használsz. Száműzöd a mesterséges adalékokat, ahonnan csak tudod. Nem dohányzol, nem iszol, nem mész a napra sok ideig, véded a bőröd.

Ezzel lehet csökkenteni a kockázatot jelentősen. De a genetikát így sem csaphatod be, és akkor ott van a nézet, miszerint a betegségek lelki alapúak (én pl erősen hiszek benne).

2014. jan. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Miben hisz ,hogy elkapod őket agy nem ? a gének azok jók mert sekinek a családba nem nagyon volt ilyen 2 emberen kívül. A válaszokat még várok
2014. jan. 23. 21:53
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

Második vagyok. Rengeteg példát láttam már arra a környezetemben és magamon is, hogy a lelkiállapot bevonzott betegségeket.

Van egy ilyen nézet, miszerint ha lelkileg stabil vagy, egészségileg is az vagy, ha nem, bevonzol bizonyos betegségeket.

És hát azt nem tudod magadnak garantálni, hogy lelkileg mindig stabil maradsz, mert azt a körülmények befolyásolják.

2014. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Mért te már voltál ilyern hasonló betegségbe én 90 %-ba stabil lelki állapotú vagyok, Szerinted a mozgás jót tesz ?
2014. jan. 23. 22:22
 6/23 A kérdező kommentje:
A lelki dolgok például a stressz ?
2014. jan. 24. 11:35
 7/23 anonim ***** válasza:

Igen, voltam. Volt egy iszonyú stresszes időszak az életemben, hát mindenféle betegség jött a nyomába. Erre kifejezetten jó a mozgás, nekem a küzdősport segített, hogy a felgyülemlett dühöt, keserűséget kiadjam. Csak utána gyógyultam meg.

Ismerőseimnek, mikor beütött a magánéleti krach, jött a rák pár hónapon belül... szomorú dolgok ezek.

Nagyon jó, ha alapból stabil lelkiállapotod van, de a körülményeket sajna nem lehet kiszámítani. Nem ellened akarok persze beszélni.

2014. jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
És a barátaid meggyógyultak és az az srach vagy mi nem tom fejből az mit jelent ?
2014. jan. 24. 13:09
 9/23 anonim ***** válasza:

A krach azt jelenti: csőd, baj.

Az ismerőseim közül egy meggyógyult, egy nem, sajnos.

2014. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Szerintem a legtöbb halálos betegség okozója a stressz
2014. jan. 24. 13:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!