Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A látást és hallást természete...

A látást és hallást természetesen hogyan lehet javítani?

Figyelt kérdés
2014. jan. 25. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon érdekelne,mivel hallássérült vagyok.. :))
2014. jan. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hallásra van egy jó technikám de ez nem feltétlen válik be minden esetben.

A lényeg az hogy fogd be az orrod csukd be a szád előtte vegyél levegőt és próbáld meg orrodon kifújni, így levegő nyomása a füledbe áramlik ahol kitágítja a halló járatot vagy mit és ettől élesebb lesz a hallásod valamivel. De ezt gyengén csináld ha a fejed fáj tőle vagy kellemetlenséget érzel inkább hagyd.

Én ezt egy fül orr gégésztől tanultam amikor hónapokig kezelték a fülemet dugulás végett és ez volt rá legjobb módszer fülmosás után.


A látásra így nincs nagy ötletem. Ha szemüveges vagy akkor annyit lehet segíteni rajta hogy ha nem muszáj ne hordj szemüveget és úgy próbálj előre nézni lényeg hogy erőltesd a szemed, ez a módszer egy ismerősömnek vállt be így jobban elkezdett látni élesebb lett az erőltetés végett persze lehetnek fejfájások émelygések de ha minden nap egy picit foglalkozol ezzel idővel jobb lehet.

Egy ismerősömnek olvasáshoz kellett a szemüveg és ahogyan egyre többször felejtette el magával vinni idővel jobb lett a látása. És négy év után már a fiókban porosodik a szemüvege.

2014. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi
2014. jan. 25. 22:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Látást szerintem szemtornával, elegendő pihenéssel, kevés tv és számítógép-használattal lehet óvni. Amikor lehet, olvass természetes fénynél. A természetes fókusztáv kb 5 méternél kezdődik, és addig tart míg hunyorgás nélkül élesen látsz. Szóval menj sokat a szabadba! A közelre nézés erőlteti a szem izmait.

Hallást fejleszteni/óvni mindenképpen a hangos zajok kizárásával lehet. Ha becsukod a szemed hosszabb időre, más érzékeid, különösképp a hallásod erősödik. Járkálj becsukott szemmel és figyelmesebb leszel az apróbb neszekre, jobban meg tudod állapítani egy hang forrását.

Ha már romlott a látás akkor esetleg vitaminnal, étrendváltással lehet változtatni. Hallást nem hiszem hogy lehet.

2014. jan. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Látásra én az aloe activatort ajanlom, nekunk mindenfele szembetegsegre eddig csak jo volt. Amig folyatosan hasznaltam, javult a latasom, gyengebb szemuveg is kellett. Aztan sajnos abbahagytam...

A kislanyom fajo fulebe is azt csepegtettem es meggyogyult.

Jarj utana a hatasainak! ;)

2014. jan. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Javítani nem igazán lehet, de fejleszteni igen. Jobban megfigyeled a részleteket; sokat rajzolsz, kézimunkázol és sok zenét hallgatsz: ez fejleszti őket.
2014. jan. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!