Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni folyamatosan...

Mit tudok tenni folyamatosan keletkező gennyes pattanások ellen hogy ne kelletkezzenek újra es újra?

Figyelt kérdés
15 fiu vagyok, arcom csunya ( sebes mert vakarom de mar gyogyul es nem fogom vakarni, ) + gennyes pattanasos. Magam nyomom ki reg ota, ugyesen, mindig a tove is kijon de nem ez a baj, hogy pattanasos vagyok... hanem az hogy hiaba nyomom ki, elmulik, de masnapra mar mashol kezd egy uj keletkezni...es nem ertem, miert, ez egy ordogi kor, mit tehetek az ellen, hogy NE KELETKEZZEN UJRA PATTANAS??

2014. jan. 30. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmit. Ez a korodban lévő hormonális változások miatt van. Illetve figyelj oda az étkezésedre, nem tesz jót a sok szénhidrát. A megjelenő pattanásokat lehet kezelni,kérjél a háziorvosodtól Zynerit oldatot,tisztítsd a bőrödet minden nap olyan szerrel,ami tisztítja a pórusokat és járj kozmetikushoz! Egyenlőre ennyi,ha ezek nem segítenek menj el bőrgyógyászhoz.
2014. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

először is ne nyomkodd, hanem bízd ezt kozmetikusra!

menj el bőrgyógyászatra és nézesd meg magad, hátha tud valami gyógyszert felírni...ill nézesd meg magad allergológussal is


és ami még tuti bejön: rengeteg víz, min 3-4 liter naponta (nem cukros vackok, hanem víz vagy cukrozatlan tea), rendszeres sport, és diéta: semmi cukros, olajos magvakat hanyagold, sok hús, sok zöldség

2014. jan. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

annyi még lemaradt, hogy vegyél rá megfelelő bőrápoló készítményeket


pl: [link]


+ tonik és arckrém pattanásos bőrre - nem csak lányoknak való

2014. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmiképp se nyomkodd mert nem tudod olyan szakszerűen megcsinálni, mint egy kozmetikus és így többet ártasz vele magadnak. Elfertőződik és rondább, gennyesebb lesz.


Először is elmondanám, hogy nem nyomni kell hanem a bőrt kell meghúzni körülötte és utána nyomni a megfelelő módon. Persze ehhez az egész arcot elő kell készíteni gőzöléssel és a bőr fertőtlenítésével, puhításával stb.


Úgyhogy inkább bízd magad kozmetikusra, nem kell szégyellni elég kamasz srác megfordul náluk csak nem mesélik el a haveroknak másnap.


Nem mindegy mivel ápolod. A kozmetikus vagy a bőrgyógyász tud ajánlani neked megfelelő kencéket a doki meg megfelelő étrendet.


De ebbe a kamaszkori hormonok is bejátszanak rendesen.

2014. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, Koszonom! :D
2014. jan. 31. 04:41
 6/7 anonim ***** válasza:

anyukám kozmetikus, ő azt szokta javasolni, hogy tejet ne, és tejtermékből is keveset.

nem mindenkinél ez okozza, de sokaknál bejött már

remélem neked is használ :)

2014. máj. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kozmetikus úgy 30 évvel ezelőtti megoldás a pattanások kezelésére... én is most vagyok 15 éves fiú és szerintem a bőrgyógyász a leghatékonyabb módszer...felír egy gyógyszert, meg a gyógyszertárból antibakteriális és gyulladáscsökkentő gélt ami teljesen elmulasztja.
2015. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!