Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi ideig kell Németországb...

Grétiske kérdése:

Mennyi ideig kell Németországban biztosítottnak lenni, ha gyermeket akarunk vállalni, ill. milyen támogatás jár terhesség alatt és után?

Figyelt kérdés
Gyermeket szeretnénk párommal,még nem vagyunk házasok,jelenleg 3 hónapja dolgozunk mindketten német cégnél. Életvitel szerűen élünk itt.Nem látok tisztán az ügyben,h mit ,meddig kell csinálni,mielőtt gyereket vállanánk,hogy meg is érje.Ha valaki tud segíteni,örömmel vennem.

2014. febr. 6. 14:42
1 2
 1/17 anonim válasza:

1 evet mindenkepp dolgozz le. Ha a terhesseg alattis tudsz dolgozni, az megjobb, mert akkor kapsz a terhesseg utolso 6 es a szüles utani 10hetben Mutterschutzgeldet. Ezen kivül kapsz Elterngeldet, es Kindergeldet.

En mondjuk munkanelküli voltam, tehat nekem csak a Kindergeld jar.Biztositasomat az Arbeitslos 2 fizeti.

2014. febr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Ja es ha jol tudom az Elterngeld csak 1 evig jär.

A Kindergeldet 18 eves korig kapod.

2014. febr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tehát,ha jól értem a gyerek 1 éves koráig részesülök járadékban? Az nem túl hosszú idő..és a terhesség alatt semmit nem kapok? Vagyis,ha teherbe esek és úgy vélem már a munka is teher,akkor kilépek aztán semmilyen jövedelem,amíg az utolsó 6 héthez nem érek?
2014. febr. 7. 06:39
 4/17 anonim ***** válasza:
ha nem dolgozol egy évet, akkor is jár elterngeld. 300 euro 12 hónapig. alanyi jogon. én is ezt kapom
2014. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
ha házasok vagytok, akkor meg a férjed által biztosított leszel. (eüre gondolok)
2014. febr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
munkahelyen meg táppénzre menj
2014. febr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

4-es ez biztos??

Mert nekem azt mondtak, hogy ez nem alanyi jogon jar.

Ezt jo "hallani".

Azt is a familienkasse-nal kell kervenyezni?

2014. febr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Terhesseg alatt nem jar semmi. Ez biztos! En se kaptam
2014. febr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
biztos, hogy jár a 300 euro 1 évig. én is kapom :) és nem dolgoztam itt
2014. febr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
És aki dolgozott,az még kap az Elterngeld és Kindergeld-en kívül még valamit? és meddig?
2014. febr. 11. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!