Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan, hogy...

Miért hiszik sokan, hogy kemény dolog ha valaki sokat tud inni (alkoholt), amikor az sokkal keményebb, ha valaki soha nem iszik?

Figyelt kérdés

2014. febr. 9. 01:59
1 2
 1/11 anonim válasza:
81%
Ezt csak a primitív emberek hiszik, normális ember szerintem kellene hogy tudjon úgy szórakozni, hogy nem vedeli seggrészegre magát mellette.
2014. febr. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Lány vagyok utálom a piát soha nem iszom csak üdítőt vagy vizet :) Persze próbáltam már nem jött be, marja a torkom rossz ízű büdös és még rosszul is vagy tőle. Amúgy meg szerintem nagyon undorító ha egy ember főleg egy lány hullára issza magát! Persze szilveszterkor, szülinapokon köszöntésképpen 1-2 korty pezsgőt iszom aztán ennyi.. Gondolom egy páran lefognak ezért pontozni -.-
2014. febr. 9. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Én még anno főiskolás koromban volt, hogy egy-egy buliban többet ittam kicsit, de akkor sem részegségig, vagy eszméletvesztésig... Nem bántam meg azt az időszakot, mert kellett olyan is számomra. Persze ezek a bulik nem heti rendszerességgel voltak, hanem kb. havonta. Ettől még nem érzem magam rossz embernek, nem ártottam vele senkinek. Most meg már egyedül a sört szeretem, azt is csak nagy ritkán iszom egy-egy pohárral, általában ha valami ünneplés van. Nálam a pezsgő alapból kiesik, mivel rosszul leszek tőle, így én azt sose iszok.

Esetleg néha nagyon meleg nyári napokon jól esik meginni egy hideg sört, de nálam ennyiben ki is merül az alkoholfogyasztás. És ilyenkor sem az alkohol miatt iszok, hanem maga a sör íze miatt.

27/N

2014. febr. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem inni sem kemény dolog. Én sem iszom alkoholt és egyáltalán nem esik nehezemre kibírni.
2014. febr. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Mert kemény is. Ugyanúgy, mintha belédvágnak egy kést és te még óráikig bírod. Persze attól még elvérzel, mint ahogy az alkohol is csak árt. Ha bírod a mérgek és sérüléseket, azt mindíg is keménynek tartották.
2014. febr. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves 1.! Ezt tényleg jól tudod :) Szerintem egy olyan emberek hiszik ezt,akik egyéb téren nem tartják magukat értékes embernek,vagy olyan társaságba kerülnek,ahol a az ivás számít presztizsnek,ettől lesznek nagyok. De így csak egy "primitív" ember gondolkodik. Az alkoholizmus betegség,de vannak akik isznak és titkolják ezt,mert tisztában vannak azzal,hogy ez nem dicsőség,de "kénytelenek"inni,mert alkoholisták. Aki viszont kérkedik vele,annak valami nincs rendben az értékrendjével.
2014. febr. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Mert kemény is. Ugyanúgy, mintha belédvágnak egy kést és te még óráikig bírod. Persze attól még elvérzel, mint ahogy az alkohol is csak árt. Ha bírod a mérgek és sérüléseket, azt mindíg is keménynek tartották."


Csakhogy az ivás nem ugyanaz mint ha belédvágnak egy kést.

Az ivás kellemes érzést ad, a kés pedig kellemetlent.

Ha valaki elviseli a fájdalmat az tényleg kemény fickó.

De attól nem lesz senki kemény, hogy az alkohol által okozott mámort, kellemes bódulatot el tudja viselni.


Esetleg arra gondolsz, hogy az, aki alkohol KÖVETKEZMÉNYEIT (a súlyos betegségeket) elviseli, az kemény?

Az lehet kemény, de az egy más téma.

Én most arról beszélek, hogy a kocsmákban olyan hú de keménynek érzik magukat az emberek, meg olyan büszkének, mintha letettek volna valamit az asztalra, ha sokat tudnak inni. (Mondjuk a poharat letették, de mást nem..:)

Nem dicsőség sokat inni.


Aki a fájdalmat elviseli az lehet kemény, de olyat még nem hallottam, hogy az idült alkoholisták amikor már kórházba kerülnek, akkor is úgy viselkednek, mint a kocsmában, hogy:

"Hú Sanyikám, de kemény vagy azzal az infúzióval."

"Idenézz Béla, hogy el tudom viselni a májzsugoromat, meg a hasnyálmirigy gyulladást, a gyomorrákot, vastagbélrákot, szívritmuszavart, magas vérnyomást,.."

És még sorolhatnám az alkohol káros következményeit.


Amikor az alkoholista elér a következményekhez (vagyis megkapja bűnéért a büntetést), akkor jön rá, hogy MIÉRT NEM KEMÉNY inni, hanem egyszerűen csak hülyeség.

De akkor már késő.


Előre kell gondolkodni az életben, nincs más út.

2014. febr. 9. 11:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Félreérted az 5-öst, pedig igaza van. Az a kemény dolog, ha valaki jobban bír fizikailag valamit, mint az átlag. Ebben az esetben a kemény nem a menő szinonímája, hanem az ellenálló szervezeté.
2014. febr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tehát nem az a dicsőség a kocsmában, hogy sokat ivott az illető, hanem az, hogy megbír annyit, amennyitől a másik kidől. Büszkék magukara, hogy többet bírnak, mint a másik. Ennyi.
2014. febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert a fiúk szeretik a versenyhelyzetet. Ha pedig verseny, abban győzni akarnak. Először még csak ki tud messzebbre pisilni szinten megy a virtus, legénykorban ezt már a ki bírja jobban gyűrődést váltja fel. (Cigi, pia, kávé, kábítószer)
2014. febr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!