Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak velem, van az mikor...

Csak velem, van az mikor ásítok és utána jobban hallok? Már egy hete megy vagyok fázva, be van dugulva az orrom és a fülem, és hiába ásítok nem hallok jobban. Van ennek valami köze a megfázásnak?

Figyelt kérdés
2014. febr. 12. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:

persze, be van gyulladva/dagadva az a rész, ahol ásításkor eredetileg belülről bemegy a levegő, és így egyenlítődik ki a nyomás, ezért visszaáll normálisra a dobhártyád. Most pedig valószínűleg a gyulladás miatt nem átjárható, így kicsi vákuum keletkezett, és tompábban hallasz.

A furcsa az, hogy eredetileg sem kellene ásítás a kiegyenlítődéshez, elég lenne a nyelés.

2014. febr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igen az ásítás is szokott segíteni, de most semmi.

2014. febr. 12. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:

A nátha miatt van bedugulva a füled, Novorin orrcsepp ha nem használ, jobb lenne ha elmennél fülészetre.

Én második hete vagyok náthás, szerencsére a fülemmel nincs baj, orrdugulásra sós vizet szippantottam fel az orromba és az gyorsan segített a duguláson.

2014. febr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2014. febr. 13. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!