Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Zsíros hajra melyik a jó...

Zsíros hajra melyik a jó sampon? Régen hetente mostam hajat de most már heti 3-szor kéne. Mindig este mosok hajat de reggel már szinte zsíros. Már sok mindent kipróbáltam. Most vasárnap és szerdán mosok hajat

Figyelt kérdés
2014. febr. 16. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint a zsíros hajra való samponok szárítanak túlzottan, emiatt több zsírt termel a fejbőr, és ott vagy, ahol a part szakad. Normál hajra valót használj. Hanyagold a túl meleg/hideg vizet, levegőt, hajpakolást, formázószereket és semmi mást ne kenj a fejbőrre, hajtőre. Ne fésülgesd, ne fogdosd, mert ez mind bezsírosítja.

Heti két hajmosás az éppen jó, annyi kell is a levegőből rárakodó mocsok miatt manapság, főleg ha nagyobb városban élsz.

Érdemes lenne az életmódodat is végiggondolni, főleg, ha az arcbőröd is zsíros. Igyál sok vizet, egyél egészséges ételeket és mozogj is.

Két hajmosás között segíthet a száraz sampon. Sokan ajánlják a hintőport, egy-egy alkalomra jó is, rendszeresen azonban nem ajánlanám, mert durván szárít.

Konkrét terméknek esetleg a médea sampont tudom ajánlani, nekem nagyon bevált zsírosodás terén (bár eleve nem extrém a hajam, nem emiatt használom), de lehet neked nem jön be. Egy próbát megérhet. :)

2014. febr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm kipróbálom :)
2014. febr. 20. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!