Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kaptam ajándékba egy multivita...

Kaptam ajándékba egy multivitamin készítményt, de nem merem bevenni (több lent). Szerintetek "biztonságos" lenne beszednem?

Figyelt kérdés

Itt van az összetétele:(Moderátoroknak: nem reklám!)

[link]


A leírásban is benne van ugyan, hogy kifejezetten sportolók számára kifejlesztve, láttam egy videót (reklámot), ahol testépítők beszéltek róla, reklámozták.

Namost a helyzet a következő: nem hogy nem vagyok testépítő,45 kg vagyok, 165 cm magas, (lány), egy (gerinc)betegség miatt fogytam 10 kilót, és mostanában is elég keveset eszek (nem igazán kívánom, plusz drágák is az élelmiszerek), viszont gyógytornára járok, az izmaimat kell megerősítenem, stb. Azért kaptam ezt, hogy ez majd segít ebben, plusz étellel amúgy sem viszek be annyi vitamint, mint kellene.

DE. Mint írtam 45 kiló vagyok, nem súlyzózok,nem "testépítek", ahogy elnézem ez tipikus "éjjelnappalkondizós" nagydarab embereknek van kitalálva, akiknek persze, hogy sokkal több ásványi anyag, vitamin kell. És tudvalevő, hogy a vitaminokat is túl leet adagolni, a százalékok (mennyiségek) őszintén szólva megrémítettek. (pláne a B6,B12 vitamin mennyisége, illetve a mangán, riboflamin, thiamin <utóbbiakra rá kell keresnem, életemben nem hallottam róluk> szintje számomra igencsak meredeknek tűnik.

Eddig minden nap ittam magnéziumot, megfelelő mennyiséget (többet mint pl a tabletta tartalmaz, magnéziumból igen kevés van benne).

A napi adag 1 tabletta, de szerintem nekem ez az egész készítmény túl sok.

Ti mit gondoltok erről? Be merjem szedni?

22/L



2014. febr. 22. 16:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy napi 1 helyett mondjuk csak hetente 1x vegyek be?
2014. febr. 22. 16:48
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
merjed, a biotech cuccai nagyon jó minőségűek!
2014. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

[link]

[link]

én beszedném. max tartasz szüneteket ha aggódsz miatta.

2014. febr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szedheted. Esetleg két naponta szedj egyet be. A B vitaminok vízben oldódnak, tehát, amit nem használ fel a szervezeted, azt egyszerűen kipisiled. (látványosan élénksárga lesz tőle a vizelet) Így, hogy izomerősítésre van szükséged, pláne ajánlott a nagyobb dózis. Nem mellékesen a B vitaminok segítenek, hogy jobb étvágyad is legyen :)
2014. febr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

NE szedd. Jól tudod, hogy a vitaminokat túl lehet adagolni. A versenyszerűen sportolóknak meg ilyeneknek teljesen más igényeik vannak (és még az ő esetükben is nagyon komolyan meg van kérdőjelezve a "megavitaminok" hatásossága!), és igen, bizony számít a testsúly is az igényekben (amit a vitaminhívők soha nem fognak bevallani, pedig nem tudom, hogy honnan hiszik, hogy mindenkinek ugyanaz az adag ugyanúgy jó lesz).


Keress utána, hogy mely vitaminok vízben oldódóak: ezeknek a túladagolásától olyan nagy bajod nem lehet. De ha van benne olyan vitamin, ami zsírban oldódó, azt pláne ne adagold túl.

2014. febr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!