Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Drága Édesapánk lába megfagyot...

Szi04 kérdése:

Drága Édesapánk lába megfagyott most 3 hete. Nem tudom jól döntöttünk e? Most a fájdalom enyhítésére koncentrálunk. Van valami gyógynövényes, vagy bármi a fájdalom enyhítésére?

Figyelt kérdés
Nagyon szenved, szívszakító látni a szenvedését és nem tudni segíteni.Testvérekül úgy döntöttünk, hogy nem vetjük alá műtétnek, mivel 80 éves, epilepsziás és úgy gondoltuk egy plusz kínnak nem tesszük ki őt. (A sebész látta, amputálni kellene mindkét lábát.
2014. febr. 25. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Hogy fagyott meg a lába? Óriási kínjai lehetnek, ezen nem segítenek a gyógynövények, az elfagyott testrészt nem lehet már visszahozni!
2014. febr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Te jó ég ez hogy történt? Nincs is fagy már hetek óta.
2014. febr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A fagyással az a baj, hogy sok esetben a fagyott testrész elhal, és ha nem amputálják elkezd üszkösödni, ez meg nem csak iszonyú fájdalommal jár, hanem halállal is végződhet.

Ha még nem döntöttetek, hogy elfogadjátok a sebész véleményét, akkor sürgősen vigyétek el egy maszek orvoshoz akár több orvoshoz, hogy ők mit mondanak. Ha minden orvos az amputálás mellett van, nincs más megoldás.

2014. febr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyszeri "trauma" amit a műtét okozna sokkal kisebb megterhelés mint a folyamatos fájdalom és szenvedés. Nem fog javulni. Ami elfagyott annak vége. Hallgassatok a sebészre, ha ő is ezt mondta akkor minél előtt annál jobb. Amputálás után várható javulás is. Én hallgatnék az orvosra.

Édesapád mit szeretne?

2014. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmilyen gyógynövény és semmilyen házi praktika nem fog segíteni neki.

Amit tehettek, hogy minél hamarabb elviszitek orvoshoz, és hallgattok rá, és nem próbáltok meg okosabbak lenni nála.

Ne hagyjátok kínlódni!


Ráadásul súlyos veszélynek is kiteszik így. Elfertőződhet a lába, és vérmérgezést is kaphat.


A plusz kín ez, nem pedig a műtét. Ez az állapot javulni nem fog, csak romlani.


És hogy a fenében fagyott meg a lába?

2014. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ezen már a gyógynövény nem segít, még a gyógyszerek sem igazán. Kérjétek ki másik orvos véleményét is, de én is azt tudom mondani, hogy ilyenkor sajnos csak a műtét, az amputálás marad. De azt is mielőbb meg kellene tenni (ha a másik orvos is azt mondja), különben el fogjátok veszíteni. Valóban az a helyzet, hogy ha nem távolítják el az elhalt, elfagyott részt, akkor abba belehalhat az illető. Nem csak a fájdalomról van szó, ez nem olyan dolog, hogy lehet azzal is élni, ez az egész szervezetre hatással van, a vér is szállít körbe mindent a testben és a lábnál jelen lévő problémák kihatnak az egész szervezetre, az egész testre.

Ha valóban amputálásra szorul és nem mentek bele, akkor előbb vagy utóbb, e biztosan elveszítitek. És még többet fog szenvedni. Szerintem ettől a jelenlegi kíntól kellene megszabadítani a műtét segítségével. Megértem, hogy már minél jobban kímélni akarjátok, de hidd el, hogy ez így tarthatatlan, ilyenkor a műtét a jobb döntés. Ha meg is terhelné a szervezetét még mindig jobbak az esélyei így, mintha lemondanátok a műtétről, akkor ugyanis biztosan meghal. Sajnálom, hogy ezt kellett írnom, de ez a helyzet. Megértem, hogy ha valaki benne van ebben a helyzetben, akkor nehezebben dönt, de fontold meg amit írtam/írtunk, illetve hallgass az orvosokra, ha már többen is az amputálást javasolták. Akkor az a lehető legjobb döntés.

2014. febr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy ez történt Apukáddal, de ne csináljátok vele ezt, ne kínozzátok. El fog halni a két lába, és bele fog halni. Vigyétek el orvoshoz és legyen meg ami kell.
2014. febr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!