Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincsérvem van?

Szilvi95 kérdése:

Gerincsérvem van?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Már kb egy hónapja fáj a derekam, van hogy jobban, van hogy kevésvé. Attól is függ, hogy milyen pozícióban vagyok. Pl. széken ülve próbáltam kinyújtva felemelni a lábam a földről és a derekamnál feszülést érzek a gerincemben, illetve ha felállok a székről akkor is eléggé fáj, nehezen tudok mozogni. Járás közben csak ritkán, enyhén fáj. Akkor is feszülést érzek a gerincemben ha ülés közben lehajtom a fejem. Szerintetek ez sérv? Akinek már volt légyszi írjonn tapasztalatot. Köszi a válaszokat

#sérv gerincsérv
2014. febr. 26. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
szia! nekem most is van... és nem így nyilvánul meg mint ahogy te leírtad... nekem a lábam szokott rettenetesen fájni néha, de úgy hogy pár napig alig bírok ráállni a balra... kisugárzó fájdalom van hogy csak térdig, van hogy bokáig, attól függ épp milyen ideget nyom... vagy: ha a derekam áll be a sérv miatt, nah akkor pár nap fekvés mert megmozdulni se bírok... próbálj reggelente nyújtógyakorlatokat csinálni csak 10 percig, hogy bemelegedjenek az izmaid... lehet csak elgémberednek az izmok... amúgy ha esetleg mégis sérv lenne sem kell megijedni, mert max gyógytornát és úszást fognak javasolni... műteni csak akkor műtenek amikor már szinte lebénul az ember :) a doki nekem mindig azt vizsgálja, hogy le tudok-e hajolni, és tudok-e lábujjhegyen menni... azt mondta míg ezt meg tudom csinálni nincs nagy baj :) (hát akkor mikor épp beáll a sérvem nem így érzem :D )
2014. febr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jobb lábam.. nem a bal :) de gondolom ez attól függ kinek melyik, hogy hol van a sérv és milyen ideget nyom...
2014. febr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ, azért megnézetem mert egyre rosszabb
2014. febr. 26. 17:28
 4/4 anonim ***** válasza:
na, megnézetted? nekem hasonló tüneteim voltak, pont úgy kezdődött, hogy sokáig csak nyugalmi állapotban fájt, főleg ülés közben, fekve kicsit, mozgás közben egyáltalán nem, aztán egyre rosszabb lett, nekem a csípőm felé sugárzott ki és nem tudtam derékszögnél jobban lehajolni. nemrég készült el az MR eredmény és bizony gerincsérv.
2014. márc. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!