Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a vércsoportom 0...

Hogyan lehet a vércsoportom 0 RH negatív? (több lent)

Figyelt kérdés
Apámnak AB RH pozitív, anyámnak 0 RH povitív a vércsoportja és nem értem hogy nekem miért van 0 RH negatív vércsoportom. Biosz órán tanultunk erről de azt mondták hogy ha bármelyik szülőnek is pozitív a vércsoportja akkor az lesz a dominánsabb a gyereknél is. Azt is mondták hogy ritka kivétel a "Bombay-jelenség". Nekem is ez lenne?

2014. márc. 6. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Eleve az AB vércsoportú szülőnek nem lehet 0-s vércsoportú gyereke. Viszont vannak ritka kivételek, pl. egyszer olvastam egy sztorit, amiben egy csaj öngyilkos lett, miután ezt tanulták a suliban és rájött, hogy az apja nem is lehet ez alapján az apja, majd a halála után kiderült, hogy csak valami ilyen ritka esetről volt szó, tehát kb. fölöslegesen halt meg a csaj.
2014. márc. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát csak abban az eseten lehetsz apukád vér szerinti gyereke, ha tényleg Bombay-jelenség áll fenn nálad.

Egyébként két Rh pozitív szülőnek lehet Rh negatív gyermeke, az még oké.

De AB-s apától és 0-ás anyától nem lehet 0-ás, csak a Bombay esetén.

2014. márc. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%
nem ez normalis, csak nem tanultad meg rendesen a bioszt vagy tokhulye vagy ahhoz hogy felfogd mi az hogy recessziv jelleg. RH pozitiv fenotius letrejohet a kovetkezokbol ++ vagy +-. Mindket szulodnek nyilvanvaloan +- genotipusa van, neked ebbol a ket recessziv jutott, --, igy lettel Rh negativ. Ez a jelenseg egyaltalan nem ritka. Bioszoran pedig nyilvan nem hangozhatott el az altalademlitett marhasag, miszerint ket rh pozitivnak nem lehet negativ gyereke. valamit felreertettel.
2014. jún. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ami itt erdekes az nem az RH jelleg, hanem az AB es 0 szuloktol szuleto O jelleg ez valoban a Bombay jelenseg lehet Genetikailag a vercsoportod vagy As vagy Bs.De ennek semmi koze az Rh rendszerhez, az ettol fuggetlenul oroklodik.
2014. jún. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!